Red Bull Bragantino - Club Estudiantes de La Plata 0-1 (0-0). 5. kolejka Copa Libertadores

W meczu 5. kolejki Copa Libertadores, który rozegrany został 18 maja, zespół Red Bull Bragantina przegrał z Estudiantesem La Plata 0-1 (0-0). Starcie odbyło się na Estadio Nabi Abi Chedid w Bragancy.

W  meczu 5. kolejki  Copa Libertadores, który rozegrany został 18 maja, zespół Red Bull Bragantina przegrał  z Estudiantesem La Plata  0-1 (0-0). Starcie odbyło się na Estadio Nabi Abi Chedid w Bragancy.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Estudiantesu La Plata wygrał dwa razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Już w pierwszych minutach drużyna Red Bull Bragantina próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 26. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Emanuela Masa z Estudiantesu La Plata, a w 35. minucie Ytala z drużyny przeciwnej.

W 45. minucie Jadsom Silva został zmieniony przez Marcosa Viniciosa. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 60. minucie kartkę otrzymał Jorge Rodriguez z jedenastki Estudiantesu La Plata. Chwilę później trener Red Bull Bragantina postanowił bronić wyniku. W 61. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Jose Hurtada wszedł Aderlan, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna Red Bull Bragantina nie obroniła wyniku i ostatecznie przegrała mecz.

W tej samej minucie Raul został zmieniony przez Brunona Praxedesa, co miało wzmocnić jedenastkę Red Bull Bragantina. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Leandra Diaza na Maura Bosellego w 72. minucie oraz Matiasa Pellegriniego na Franca Zapiolę w tej samej minucie. W 64. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Marcosa Viniciosa z Red Bull Bragantina, a w 71. minucie Leandra Diaza z drużyny przeciwnej.

Jedyną bramkę meczu dla Estudiantesu La Plata zdobył Gustavo Del Prete w 77. minucie. Między 79. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy Estudiantesu La Plata: Gustavo Del Prete, Fernando Zuqui, Manuel Castro, na ich miejsce weszli: Brian Orosco, Bautista Kociubinski, Hernan Toledo. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Helinha, Ytala zajęli: Jan Hurtado, Alerrandro.

Między 80. a 90. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Estudiantesu La Plata i dwie drużynie przeciwnej.

Przewaga drużyny Red Bull Bragantina w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze Red Bull Bragantina dostali w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy sześć.