Racing Club de Avellaneda - Club Atlético Rentistas 3-0 (1-0). 6. kolejka CONMEBOL Libertadores

26 maja na Estadio Presidente Juan Domingo Perón w Avellanedzie odbyło się starcie 6. kolejki CONMEBOL Libertadores pomiędzy drużynami Racing Club i Atlético Rentistas. Mecz zakończył się zwycięstwem Racing Club 3-0.

CONMEBOL Libertadores
2021-05-26 02:30 | Stadion: Estadio Presidente Juan Domingo Perón | Arbiter: Nicolás Gamboa
Racing Club de Avellaneda
Club Atlético Rentistas
3
0
T. Chancalay 14',50',69'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 13. minucie żółtą kartkę dostał Julián López z Racing Club.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Racing Club w 14. minucie spotkania, gdy Tomás Chancalay strzelił pierwszego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Leonel Miranda.

Po kwadransie gry czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Julián López, osłabiając drużynę Racing Club. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w 13. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Racing Club.

Na drugą połowę drużyna Racing Club wyszła w zmienionym składzie, za Ignacia Piattiego wszedł Mauricio Martínez. Także zespół Atlético Rentistas rozpoczął w zmienionym składzie, za Leandra Paivę wszedł Emiliano Villar. W 48. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Richardowi Gonzálezowi, zawodnikowi gości.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy Tomás Chancalay ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 2-0. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Enzo Copetti.

W 56. minucie Mario García został zastąpiony przez Juninha Rochę. W 61. minucie w zespole Racing Club doszło do zmiany. Lorenzo Melgarejo wszedł za Daría Cvitanicha. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartkę dostał Eugenio Mena, piłkarz Racing Club.

W 68. minucie sędzia wskazał na wapno, jednak bramkarz wykazał się świetną interwencją i obronił strzał przeciwnika. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale.

W 69. minucie swojego trzeciego gola w tym meczu strzelił Tomás Chancalay z Racing Club. Asystę przy bramce zanotował Lorenzo Melgarejo.

Między 71. a 85. minutą, boisko opuścili piłkarze Racing Club: Enzo Copetti, Iván Pillud, Tomás Chancalay, na ich miejsce weszli: Santiago Godoy, Fabricio Domínguez, Maximiliano Lovera. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Franca Péreza, Edersona Rodrígueza, Facunda Perazy zajęli: Nahuel Acosta, Maicol Ferreira, Pablo Fernández. W 74. minucie arbiter przyznał żółtą kartkę Santiago Godoyowi z zespołu gospodarzy. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-0.

Jonathan Nicolás Rossi Acuña
72′ Iván Alexis Pillud
Esteban Ricardo González Maciel
Leonardo Germán Sigali
Richard Martín González Lamas48′
Nery Andrés Domínguez
Lucas Elías Morales Villalba
66′ Eugenio Mena
Franco Marcelo Pérez Portillo80′
71′ Enzo Nahuel Copetti
Mario Valentín García Fernández56′
Leonel Ariel Miranda
Leandro Gastón Paiva Santurión46′
 14′, 50′, 69′ 76′ Tomás Alejandro Chancalay
Ramiro Nicolás Cristóbal Calderón
46′ Ignacio Piatti
Facundo Peraza Fontana85′
13′ 17′ Julián Alejo López
Jonathan Urretaviscaya
61′ Darío Cvitanich
Paulo Afonso da Rocha Júnior56′
72′ Fabricio Domínguez Huertas
Pablo Nicolás Fernández Sosa85′
46′ Mauricio Leonel Martínez
Maicol Sebastián Ferreira Soppi80′
61′ Lorenzo Melgarejo
Jim Morrison Varela Devotto
Aníbal Ismael Moreno
Nahuel Acosta Da Silva80′
Matías Nicolás Rojas Romero
Emiliano Agustín Villar Vidal46′
Héctor Hugo Fértoli

71′ 74′ Santiago Leandro Godoy

76′ Maximiliano Alberto Lovera

Jeśli drużyna Atlético Rentistas nie wykorzystała 15 rzutów rożnych w spotkaniu to nie mogła liczyć na zwycięstwo.

Sędzia pokazał trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną zawodnikom Racing Club, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną żółtą.

Oba zespoły wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.