Popular Junior - River Plate 1-1 (1-0). 4. kolejka CONMEBOL Libertadores

W starciu 4. kolejki CONMEBOL Libertadores, które rozegrane zostało 13 maja, drużyna Populara Junior zremisowała z River Plate 1-1 (1-0). Mecz odbył się na Estadio Romelio Martínez w Barranquilli.

CONMEBOL Libertadores
2021-05-13 02:00 | Stadion: Estadio Romelio Martínez | Arbiter: Esteban Ostojich
CD Popular Junior FC SA
CA River Plate Buenos Aires
1
1
M. Borja 20'
P. Díaz 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Zespół River Plate wygrał aż cztery razy, zremisował raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W szóstej minucie kartkę obejrzał Miguel Borja z jedenastki gospodarzy.

Nieoczekiwanie piłkarze Populara Junior nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 20. minucie bramkę zdobył Miguel Borja. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie sześć strzelonych goli. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się John Pajoy.

W 30. minucie Luis González zastąpił Edwuina Cetrégo. W 45. minucie kartkę dostał Leonardo Ponzio, zawodnik River Plate. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Populara Junior.

Między 53. a 62. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Populara Junior i dwie drużynie przeciwnej. Trener Populara Junior wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Carmela Valencię. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Miguel Borja.

Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 69. minucie, w jedenastce Populara Junior za Fredego Hinestrozy wszedł Fabián Ángel, a w zespole River Plate Robert Rojas zmienił Fabrizia Angileriego. Między 80. a 89. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Populara Junior i jedną drużynie przeciwnej.

Mimo że jedenastka gości nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 61 ataków oddała tylko cztery celne strzały, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku Paulo Díaz wyrównał wynik meczu. Przy zdobyciu bramki asystował Fabrizio Angileri.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Franco Armani
62′ Fabián Alexis Viáfara Alarcón
Robert Samuel Rojas Chávez55′ 69′
53′ Dany Alejandro Rosero Valencia
Milton Casco88′
80′ 69′ Fredy Hinestroza Arias
Leonardo Daniel Ponzio45′
55′ Didier Andrés Moreno Asprilla
Julián Álvarez46′
30′ Luis Daniel González Cova
Federico Girotti Bonazza57′
 20′ 6′ 63′ Miguel Ángel Borja Hernández
Agustín Palavecino Lamela46′
69′ Fabián Steven Ángel Bernal
José Antonio Paradela
Rubén Darío Manjarrés Jiménez
Santiago Simón
Juan David Rodríguez Rico
Rafael Santos Borré Maury57′
30′ 89′ Edwuin Steven Cetré Angulo
Benjamín Rollheiser
Daniel Moreno Mosquera
Matías Ezequiel Suárez57′
63′ Carmelo Enrique Valencia Chaverra

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu sześć żółtych kartek, a ich przeciwnicy cztery.

Drużyna Populara Junior wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.