Palmeiras Sao Paulo - CSD Independiente del Valle 5-0 (2-0). 2. kolejka CONMEBOL Libertadores

W meczu 2. kolejki CONMEBOL Libertadores, który rozegrany został 28 kwietnia, zespół Palmeiras wysoko wygrał z Independiente' del Valle 5-0 (2-0). Starcie odbyło się na Allianz Parque w São Paulo.

Danilo Barbosa 81'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania kartkę dostał Luis Segovia z Independiente' del Valle.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Palmeiras w 11. minucie spotkania, gdy Rony strzelił pierwszego gola.

Jedenastka Independiente' del Valle ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 20. minucie na listę strzelców wpisał się Luiz Adriano.

W 25. minucie kartką został ukarany Bryan García, piłkarz Independiente' del Valle. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Patrick de Paula z jedenastki gospodarzy. Była to 64. minuta spotkania.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 65. minucie wynik na 3-0 podwyższył Patrick de Paula.

W 68. minucie Luiz Adriano został zmieniony przez Williana. W tej samej minucie trener Palmeiras postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Raphaela Veigę. Na boisko wszedł Zé Rafael, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Palmeiras doszło do zmiany. Danilo Barbosa wszedł za Patricka de Paulę.

Niedługo później Rony wywołał eksplozję radości wśród kibiców Palmeiras, strzelając kolejnego gola w 74. minucie pojedynku. W zdobyciu bramki pomógł Victor Luis.

Między 75. a 77. minutą, boisko opuścili piłkarze Independiente' del Valle: Cristian Pellerano, Luis Segovia, Brian Montenegro, na ich miejsce weszli: Pedro Vite, Fernando Guerrero, Joffre Escobar. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Danila, Rony'ego zajęli: Felipe Melo, Wesley.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Palmeiras w 81. minucie spotkania, gdy Danilo Barbosa zdobył piątą bramkę. Bramka padła po podaniu Wesleya.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 5-0.

William Joel Pacho Tenorio
68′ Raphael Cavalcante Veiga
Luis Geovanny Segovia Vega9′ 75′
Marcos Luis Rocha Aquino
Bryan Jahir García Realpe25′
Victor Luis Chuab Zamblauskas
Jhoanner Stalin Chávez Quintero
 65′ 64′ 69′ Patrick de Paula Carreiro
Lorenzo Abel Faravelli84′
77′ Danilo dos Santos de Oliveira
Cristian Alberto Pellerano75′
 11′, 74′ 77′ Ronielson da Silva Barbosa
Brian Guillermo Montenegro Benítez75′
 20′ 68′ . Luiz Adriano
José Andrés Hurtado Cheme
69′  81′ Danilo Barbosa da Silva
Fernando Alexander Guerrero Vásquez75′
Gustavo Henrique Furtado Scarpa
Darlin Alberto Leiton Lamilla
77′ Felipe Melo de Carvalho
Efrén Alexander Mera Moreira84′
Gabriel Vinicius Menino
Nicolás Previtali
68′ José Rafael Vivian
Jhon Jairo Sánchez Enríquez87′
Giovani Henrique Amorim da Silva
Joffre Andrés Escobar Moyano75′
Rafael Elias da Silva
Pedro Jeampierre Vite Uca75′
68′ Willian Gomes de Siqueira

77′ Wesley Ribeiro Silva

Przewaga drużyny Independiente' del Valle w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

Piłkarze Palmeiras obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Oba zespoły wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.