Palmeiras Sao Paulo - CSD Defensa y Justicia 3-4 (2-2). 5. kolejka CONMEBOL Libertadores

19 maja na Allianz Parque w São Paulo odbył się mecz 5. kolejki CONMEBOL Libertadores pomiędzy drużynami Palmeiras i Defensa y Justicia. Starcie zakończyło się zwycięstwem Defensa y Justicia 4-3.

B. Romero 90'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu Palmeiras.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Defensa y Justicia otworzyli wynik. W dziewiątej minucie dającą prowadzenie bramkę dla zawodników Defensa y Justicia zdobył Walter Bou. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Enzo Fernández.

Piłkarze gospodarzy odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 11. minucie na listę strzelców wpisał się Zé Rafael.

Zawodnicy Defensa y Justicia odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 27. minucie Walter Bou ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 1-2. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Carlos Rotondi.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Palmeiras przyniosły efekt bramkowy. W 35. minucie Willian wyrównał wynik meczu. Bramka padła po podaniu Zé Rafala.

Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter pokazał żółtą kartkę Matíasowi Rodríguezowi, piłkarzowi gości. W 45. minucie Juan Rodríguez zastąpił Fernanda Mezę. W drugiej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartkę dostał Adonis Frías z Defensa y Justicia.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 2-2.

Drugą połowę zespół Defensa y Justicia rozpoczął w zmienionym składzie, za Raúla Loaizę wszedł Gabriel Hachen.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 52. minucie na listę strzelców wpisał się Matías Rodríguez. Asystę przy golu zaliczył Walter Bou.

W 54. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Nicolása Tripichia, zawodnika Defensa y Justicia. W 65. minucie w drużynie Defensa y Justicia doszło do zmiany. Lautaro Escalante wszedł za Waltera Bou. Chwilę później trener Palmeiras postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Zé Rafala. Na boisko wszedł Gabriel Menino, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Palmeiras doszło do zmiany. Giovani wszedł za Wesleya. W 71. minucie żółtą kartkę obejrzał Gustavo Scarpa z drużyny gospodarzy.

Zespół gości niedługo cieszył się prowadzeniem. Trwało to 23 minuty, drużyna Palmeiras doprowadziła do remisu. Gola strzelił Gustavo Scarpa. W zdobyciu bramki pomógł Matías Viña.

Między 78. a 82. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W doliczonym czasie gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Vanderlan z drużyny Palmeiras i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 82. minucie.

Niedługo później Braian Romero wywołał eksplozję radości wśród kibiców Defensa y Justicia, zdobywając kolejną bramkę w czwartej minucie doliczonego czasu pojedynku spotkania. Przy zdobyciu bramki ponownie asystował Carlos Rotondi.

Dwie minuty później żółtą kartkę dostał Braian Romero, zawodnik gości. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-4.

Adonis Uriel Frías45′
82′ 90′ Vanderlan Barbosa da Silva
Emanuel Brítez79′
78′ Luan Garcia Teixeira
Juan Gabriel Rodríguez45′
Lucas Rafael Araujo Lima
Matías Nicolás Rodríguez  52′ 41′
 75′ 71′ Gustavo Henrique Furtado Scarpa
Nicolás Martín Tripichio54′
Matías Nicolás Viña Susperreguy
Enzo Jeremías Fernández
 11′ 68′ José Rafael Vivian
Carlos Rodolfo Rotondi
Danilo dos Santos de Oliveira
Raúl Alberto Loaiza Morelos46′
69′ Wesley Ribeiro Silva
Braian Ezequiel Romero  90′ 90′
 35′ Willian Gomes de Siqueira
Gabriel Alejandro Hachen46′
68′ Gabriel Vinicius Menino
Eugenio Horacio Isnaldo
Pedro Henrique Rodrigues Bicalho
Miguel Ángel Merentiel Serrano
69′ Giovani Henrique Amorim da Silva
Ciro Pablo Rius Aragallo
Rafael Elias da Silva

Ronielson da Silva Barbosa

. Luiz Adriano

Piłkarze Palmeiras otrzymali w meczu trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy pięć żółtych.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Natomiast drużyna Defensa y Justicia wykorzystała wszystkie zmiany.