Palmeiras Sao Paulo - CD Universidad Católica 1-0 (1-0). CONMEBOL Libertadores

22 lipca na Allianz Parque w São Paulo odbyło się spotkanie rozgrywek CONMEBOL Libertadores pomiędzy drużynami Palmeiras a Universidadu Catolica. Mecz zakończył się zwycięstwem Palmeiras 1-0. Ponieważ w pierwszym pojedynku także wygrała ta drużyna 1-0, więc to ona wywalczyła awans.

Marcos Rocha 36'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Palmeiras wygrał aż trzy razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 30. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Alfonsa Parota z Universidadu Catolica, a w 33. minucie Marcosa Rochę z drużyny przeciwnej.

Jedyną bramkę meczu zdobył Marcos Rocha dla jedenastki Palmeiras. Bramka padła w tej samej minucie. W 40. minucie arbiter ukarał kartką Felipe Mela, zawodnika Palmeiras.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Palmeiras.

W 56. minucie Raimundo Rebolledo został zmieniony przez Tomása Astę-Buruagę. W tej samej minucie trener Universidadu Catolica postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Francisco Silva, a murawę opuścił Ignacio Saavedra.

Między 57. a 75. minutą, boisko opuścili zawodnicy Palmeiras: Raphael Veiga, Marcos Rocha, Wesley, na ich miejsce weszli: Dudu, Mayke, Breno Lopes. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Juana Leivy, Felipe Gutierreza, Alfonsa Parota zajęli: Marcelino Nuñez, Diego Buonanotte, Clemente Montes. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Palmeiras: Dudu w 75. i Renanowi w 80. minucie. Chwilę później trener Palmeiras postanowił bronić wyniku. W 83. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Felipe Mela wszedł Benjamín Kuscevic, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gospodarzy utrzymać prowadzenie.

W 86. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Wevertona z Palmeiras, a w piątej minucie doliczonego czasu spotkania Fernanda Zampedriego z drużyny przeciwnej. Na trzy minuty przed zakończeniem meczu w drużynie Palmeiras doszło do zmiany. Gabriel Veron wszedł za Deyversona. W drugiej połowie nie padły gole.

Zampedri
86′ Weverton Pereira da Silva
Sebastián Andrés Perez Kirby
 36′ 33′ 68′ Marcos Luis Rocha Aquino
Raimundo Andrés Rebolledo Valenzuela56′
40′ 83′ Felipe Melo de Carvalho
Germán Andrés Lanaro
Gustavo Raúl Gómez Portillo
Valber Roberto Huerta Jerez
80′ Renan Victor da Silva
Alfonso Cristián Parot Rojas30′ 75′
Danilo dos Santos de Oliveira
Jose Fuenzalida
68′ Raphael Cavalcante Veiga
Felipe Gutierrez75′
68′ Wesley Ribeiro Silva
Juan Andrés Leiva Mieres57′
José Rafael Vivian
Diego Martín Valencia Morello
Gustavo Henrique Furtado Scarpa
Ignacio Antonio Saavedra Pino56′
87′ Brum Deyverson
Fernando Matías Zampedri90′
Jaílson Marcelino dos Santos
José Martín Ballesteros Vera
Victor Luis Chuab Zamblauskas
Vicente Bernedo García-Huidobro
83′ Benjamín Kuscevic Jaramillo
Tomás Pablo Asta-Buruaga Montoya56′
68′ Mayke Rocha de Oliveira
Francisco Silva56′
87′ Gabriel Veron Fonseca de Souza
Alexander Ernesto Aravena Guzmán
Willian Gomes de Siqueira
Gastón Adrián Lezcano
68′ 75′ Eduardo Pereira Rodrigues
Clemente José Montes Barroilhet75′
68′ Breno Henrique Vasconcelos Lopes

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy w pierwszej połowie, natomiast w drugiej trzy. Zawodnicy drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej także jedną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.