Palmeiras Sao Paulo - CA River Plate Buenos Aires 0-2 (0-2). CONMEBOL Libertadores

13 stycznia na Allianz Parque w São Paulo odbył się mecz rozgrywek CONMEBOL Libertadores pomiędzy drużynami Palmeiras a River Plate. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem River Plate 2-0, który wywalczył awans.

R. Borré 44'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Palmeiras wygrał dwa razy, a przegrał tylko raz.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 17. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Paula Díaza z River Plate, a w 19. minucie Danila z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy River Plate w 29. minucie spotkania, gdy Robert Rojas zdobył pierwszą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Diego De La Cruz.

W 39. minucie żółtą kartką został ukarany Alan Empereur, zawodnik Palmeiras. W 41. minucie Gustavo Gómez został zmieniony przez Luana.

Zespół Palmeiras ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, strzelając kolejnego gola. Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy wynik ustalił Rafael Borré. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Asystę przy bramce zaliczył Matías Suárez.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2.

Między 50. a 71. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W 73. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Robert Rojas z River Plate i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten zawodnik w 62. minucie.

W 75. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Rafaela Borrégo z River Plate, a w 87. minucie Wevertona z drużyny przeciwnej. W 81. minucie Marcos Rocha został zmieniony przez Benjamína Kuscevica, a za Danila wszedł na boisko Raphael Veiga, co miało wzmocnić drużynę Palmeiras. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Fabricia Angileriego na Miltona Casca. Trener River Plate wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Juliána Álvareza. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie aż pięć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Diego De La Cruz.

W doliczonej siódmej minucie starcia w zespole River Plate doszło do zmiany. Federico Girotti wszedł za Javiera Pinolę.

Borré
87′ Weverton Pereira da Silva
Franco Armani
71′ 81′ Marcos Luis Rocha Aquino
Paulo César Díaz Huincales17′
39′ Alan Empereur
Javier Horacio Pinola90′
41′ Gustavo Raúl Gómez Portillo
Robert Rojas  29′ 62′ 73′
Gabriel Vinicius Menino
Gonzalo Ariel Montiel
69′ José Rafael Vivian
Ignacio Martín Fernández
Ronielson da Silva Barbosa
Diego Nicolás De La Cruz Arcosa87′
46′ Gustavo Henrique Furtado Scarpa
Fabricio Angileri87′
19′ 81′ Danilo dos Santos de Oliveira
Cristian Ezequiel Ferreira
41′ 50′ Luan Garcia Teixeira
Leonardo Daniel Ponzio
81′ Benjamín Kuscevic Jaramillo
Santiago Sosa
69′ Emerson Raymundo Santos
Bruno Zuculini
Lucas Rafael Araujo Lima
Julián Álvarez87′
81′ Raphael Cavalcante Veiga
Federico Girotti Bonazza90′
Willian Gomes de Siqueira
Benjamín Rollheiser
46′ Breno Henrique Vasconcelos Lopes

Drużyna River Plate była w posiadaniu piłki przez 65 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy w pierwszej połowie, natomiast w drugiej trzy. Piłkarze drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dwie żółte oraz jedną czerwoną.

Zespół Palmeiras wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.