Palmeiras - CUD Lima 6-0 (2-0). 6. kolejka CONMEBOL Libertadores

28 maja na Allianz Parque w São Paulo odbyło się starcie 6. kolejki CONMEBOL Libertadores pomiędzy drużynami Palmeiras i CUD Lima. Mecz zakończył się zwycięstwem Palmeiras 6-0.

Rony 77',90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Zespół Palmeiras wygrał aż cztery razy, a przegrał tylko raz.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał José Rugelowi z zespołu gości. Była to 13. minuta spotkania.

Po kwadransie gry arbiter wyrzucił z boiska Alberta Quintera z CUD Lima.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Palmeiras w 42. minucie spotkania, gdy Matías Viña zdobył pierwszą bramkę.

Drużyna CUD Lima ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W drugiej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Zé Rafael.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 55. minucie wynik na 3-0 podwyższył Gustavo Gómez.

Prawie natychmiast Willian wywołał eksplozję radości wśród kibiców Palmeiras, zdobywając kolejną bramkę w 60. minucie starcia. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie CUD Lima doszło do zmiany. José Zevallos wszedł za Rafaela Guarderasa.

W 74. minucie Alex Valera zastąpił Enza Gutiérreza. W 75. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Rony, Luiz Adriano, Luan, a na ich miejsce weszli Alan Empereur, Willian, Gustavo Gómez.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Palmeiras w 77. minucie spotkania, gdy Rony strzelił piątego gola. To już piąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Gabriel Menino.

Między 78. a 82. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W 90. minucie Rony po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 6-0.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 6-0.

Aldo Sebastián Corzo Chávez
75′ Alan Empereur
José Leonardo Rugel Morán13′
 55′ 75′ Gustavo Raúl Gómez Portillo
Nelinho Minzúm Quina Asín
82′ Gustavo Henrique Furtado Scarpa
Luis Leonardo Valverde Ledesma
Gabriel Vinicius Menino
Federico Damián Alonso del Monte78′ 81′
 42′ Matías Nicolás Viña Susperreguy
Jorge Salvador Murrugarra Torres
 45′ José Rafael Vivian
Rafael Guarderas Saravia73′
81′ Danilo dos Santos de Oliveira
Armando André Alfageme Palacios
81′ Wesley Ribeiro Silva
Alex Eduardo Valera Sandoval74′
 60′ 75′ Willian Gomes de Siqueira
José David Soto Peceros
75′ Luan Garcia Teixeira
Mathías Petter Carpio Ferro
81′ Raphael Cavalcante Veiga
Christian Martín Flores Córdova
81′ Patrick de Paula Carreiro
Hernán Novick Rettich
Felipe Melo de Carvalho
Piero Aldair Quispe Córdova
75′  77′, 90′ Ronielson da Silva Barbosa
Enzo Hernán Gutiérrez Lencinas74′
75′ . Luiz Adriano
Luis Alfredo Urruti Giménez

Zespół Palmeiras zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Zawodnicy CUD Lima dostali w meczu trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.

Drużyna Palmeiras w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.