Nacional (URU) - Velez Sarsfield 2-3 (1-1). 5. kolejka Copa Libertadores

19 maja na Estadio Gran Parque Central w Montevideo odbył się pojedynek 5. kolejki Copa Libertadores pomiędzy drużynami Nacionalu (URU) i Velezu Sarsfield. Starcie zakończyło się zwycięstwem Velezu Sarsfield 3-2.

19 maja  na Estadio Gran Parque Central w Montevideo odbył się pojedynek  5. kolejki  Copa Libertadores pomiędzy drużynami Nacionalu (URU)  i Velezu Sarsfield. Starcie zakończyło się zwycięstwem Velezu Sarsfield 3-2.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Po kwadransie gry arbiter przyznał kartkę Jonathanowi Rodriguezowi z Nacionalu (URU).

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Nacionalu (URU) w 21. minucie spotkania, gdy Diego Zabala zdobył pierwszą bramkę. Asystę zaliczył Camilo Candido.

W 33. minucie sędzia pokazał kartkę Nicolasowi Garayaldemu, zawodnikowi Velezu Sarsfield.

Piłkarze Velezu Sarsfield nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 45. minucie bramkę wyrównującą zdobył Lucas Janson.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 51. minucie arbiter pokazał kartkę Matiasowi de los Santosowi z drużyny Velezu Sarsfield. W 58. minucie Jose Rodriguez został zmieniony przez Diego Rodrigueza.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 60. minucie na listę strzelców wpisał się Matias de los Santos. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Joel Sonora.

W 63. minucie w zespole Velezu Sarsfield doszło do zmiany. Jose Florentin wszedł za Nicolasa Garayaldego. W następstwie utraty bramki trener Nacionalu (URU) postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił pomocnika Aleksa Castro i na pole gry wprowadził napastnika Leandra Otormina. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę. Między 74. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze Velezu Sarsfield: Luca Orellano, Lucas Pratto, Joel Sonora, na ich miejsce weszli: Agustin Bouzat, Abiel Osorio, Mateo Pellegrino. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Alfonsa Trezzy, Jonathana Rodrigueza zajęli: Franco Fagundez, Lozano Leandro.

Między 80. a 85. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Velezu Sarsfield i dwie drużynie przeciwnej. W 89. minucie Emmanuel Gigliotti wyrównał wynik meczu z karnego.

Zawodnicy Velezu Sarsfield szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 90. minucie wynik ustalił Maximo Perrone. Asystę przy bramce zaliczył Abiel Osorio.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-3.

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Velezu Sarsfield w pierwszej połowie, a w drugiej cztery. Zawodnicy drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dwie.

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany w drugiej połowie.