Liga Deportiva Universitaria de Quito - Santos FC Sao Paulo 1-2 (1-1). CONMEBOL Libertadores

24 listopada na Estadio Rodrigo Paz Delgado odbył się pojedynek rozgrywek CONMEBOL Libertadores pomiędzy drużynami LDU Quito a Santos. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Santos 2-1, który wywalczył awans.

CONMEBOL Libertadores
2020-11-24 23:15 | Stadion: Estadio Rodrigo Paz Delgado | Arbiter: Fernando Rapallini
Marinho 59'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Santos otworzyli wynik. W siódmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Yeferson Soteldo. Przy strzeleniu gola asystował Pará.

W 32. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Édisona Vegę z LDU Quito, a w 40. minucie Luiza Felipego z drużyny przeciwnej. W pierwszej minucie doliczonego czasu za Jeana Motę wszedł Wagner.

Wysiłki podejmowane przez drużynę LDU Quito w końcu przyniosły efekt bramkowy. W drugiej minucie doliczonego czasu Jhojan Julio wyrównał wynik meczu.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Drugą połowę jedenastka LDU Quito rozpoczęła w zmienionym składzie, za Christiana Cruza wszedł Luis Ayala. W 48. minucie arbiter pokazał kartkę Wagnerowi, zawodnikowi Santos.

Trener LDU Quito postanowił zagrać agresywniej. W 56. minucie zmienił obrońcę José Quinterosa i na pole gry wprowadził napastnika Rodriga Aguirrego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Santos w 59. minucie spotkania, gdy Marinho zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. Od 61. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom LDU Quito i dwie drużynie przeciwnej.

Od 76 minuty boisko opuścili piłkarze Santos: Felipe Jonatan, Yeferson Soteldo, Marinho, na ich miejsce weszli: Lucas Braga, Vinicius, Lucas Lourenço. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Édisona Vegi, Pedro Perlazy zajęli: Marcos Caicedo, Paul Zunino. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-2.

John Victor Maciel Furtado
90′ Pedro Pablo Perlaza Caicedo
Marcos Rogério Ricci Lopes
Luis Alberto Caicedo Medina
Lucas Verissimo da Silva
90′ Anderson Rafael Ordóñez Valdéz
Luiz Felipe Do Nascimento dos Santos40′
46′ Christian Geovanny Cruz Tapia
Felipe Jonatan Rocha Andrade80′ 81′
61′ Jordy José Alcívar Macías
Alison Lopes Ferreira
56′ José Alfredo Quinteros Ordóñez
Mário Sérgio Santos Costa  59′ (k.) 89′
Billy Vladimir Arce Mina
Jean Mota Oliveira de Sousa45′
32′ 76′ Édison Fernando Vega Obando
Diego Cristiano Evaristo
 45′ Jhojan Esmaides Julio Palacios
Wagner Leonardo Calvelo de Souza45′ 48′
46′ Luis Miguel Ayala Brucil
Ivonei Junior da Silva Rabelo
Jefferson Stalin Arce Mina
Alex de Oliveira Nascimento
Edilson Alejandro Cabeza Almeida
Vinicius Balieiro Lourenco De Carvalho89′
76′ Marcos Jackson Caicedo Caicedo
Lucas Lourenço Andrade89′
Joseph Alejandro Espinoza Montenegro
Guilherme Nunes da Silva
Davinson Alexander Jama Guzmán
Lucas Braga Ribeiro81′
90′ Paul Matías Zunino Escudero
Arthur Gomes Lourenço
56′ 81′ Rodrigo Sebastián Aguirre Soto
Marcos Leonardo Santos Almeida
Ronny Bryan Medina Valencia

Przewaga zespołu LDU Quito w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

Zawodnicy obu drużyn dostali po cztery żółte kartki.

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany.