LDU Quito - Flamengo Río de Janeiro 2-3 (0-2). 3. kolejka CONMEBOL Libertadores

W spotkaniu 3. kolejki CONMEBOL Libertadores, które rozegrane zostało 5 maja, zespół LDU Quito przegrał z Flamengo Río de Janeiro 2-3 (0-2). Pojedynek odbył się na Estadio Rodrigo Paz Delgado.

CONMEBOL Libertadores
2021-05-05 02:30 | Stadion: Estadio Rodrigo Paz Delgado | Arbiter: Esteban Ostojich
Bruno Henrique 30'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Flamengo Río de Janeiro nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W trzeciej minucie Gabriel Barbosa dał prowadzenie swojej jedenastce. To już czwarte trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę przy golu zaliczył Éverton Ribeiro.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom LDU Quito: Luisowi Caicedowi w 27. i Moisésowi Corozo w 28. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Flamengo Río de Janeiro w 30. minucie spotkania, gdy Bruno Henrique zdobył drugą bramkę. Przy strzeleniu gola pomagał Gabriel Barbosa.

W 36. minucie sędzia przyznał kartkę Jordy'emu Alcívarowi z LDU Quito. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę jedenastka LDU Quito wyszła w zmienionym składzie, za Christiana Cruza, Luisa Caiceda weszli Luis Ayala, Adolfo Muñoz. Niestety Diego Alves bramkarz Flamengo Río de Janeiro nie mógł kontynuować gry po przerwie. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Hugona Souzę - rezerwowego bramkarza drużyny.

Na drugą połowę zespół LDU Quito wyszedł w zmienionym składzie, za Paula Zunina wszedł Luis Amarilla.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. W 50. minucie bramkę kontaktową zdobył Cristian Martínez. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Luis Ayala.

W 58. minucie João Gomes został zastąpiony przez Hugona Mourę.

Jedenastka gospodarzy wyrównała wynik meczu. Po godzinie gry na listę strzelców wpisał się Luis Amarilla. Bramka padła po podaniu Billy'ego Arcego.

Między 68. a 75. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom LDU Quito oraz dwie drużynie przeciwnej. W 74. minucie Lucas Piovi został zmieniony przez Josepha Espinozę, co miało wzmocnić zespół LDU Quito. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Évertona Ribeira na Vitinha oraz Brunona Vianę na Gustava Henriquego.

W 85. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Gabriel Barbosa z Flamengo Río de Janeiro. W 86. minucie kartkę dostał Gabriel Barbosa, zawodnik Flamengo Río de Janeiro.

W 88. minucie Gabriel Barbosa został zmieniony przez Renêgo, co miało wzmocnić jedenastkę Flamengo Río de Janeiro. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Moisésa Corozo na José Quinterosa. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-3.

Diego Alves
27′ 46′ Luis Alberto Caicedo Medina
Mauricio Isla
Anderson Rafael Ordóñez Valdéz
Willian Souza Arão da Silva
28′ 90′ Moisés David Corozo Cañizares
Bruno Viana Willemen da Silva78′
Pedro Pablo Perlaza Caicedo
Filipe Luis
70′ 74′ Lucas Ezequiel Piovi
Éverton Augusto de Barros Ribeiro78′
46′ Paulo Matías Zunino Escudero
João Victor Gomes da Silva58′
Billy Vladimir Arce Mina
Giorgian De Arrascaeta
36′ Jordy José Alcívar Macías
Ribas da Cunha Diego68′
46′ Christian Geovanny Cruz Tapia
Gabriel Barbosa Almeida  3′, 85′ (k.) 86′ 88′
 50′ Cristian Martínez Borja
Bruno Henrique Pinto  30′
Erik Dalín Viveros Acosta
Gabriel Batista de Souza
46′ Luis Miguel Ayala Brucil
Hugo de Souza Nogueira46′ 68′
Franklin Joshua Guerra Cedeño
Matheus França Silva
90′ José Alfredo Quinteros Ordóñez
Leonardo Pereira
Jefferson Alberto Troya Vera
Renê Rodrigues Martins88′
74′ 75′ Joseph Alejandro Espinoza Montenegro
Gustavo Henrique Vernes78′
46′ Adolfo Alejandro Muñoz Cervantes
Max Alves da Silva
Djorkaeff Neicer Reasco González
Hugo Moura Arruda da Silva58′
46′  61′ Luis Antonio Amarilla Lencina
Pedro Guilherme Abreu dos Santos

Victor Vinicius Coelho Santos78′

Michael Richard Delgado de Oliveira

Rodrigo Muniz Carvalho

Drużyna LDU Quito zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Sędzia pokazał pięć żółtych kartek piłkarzom LDU Quito, natomiast zawodnikom gości przyznał trzy.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.