LDU Quito - CD Unión La Calera 5-2 (3-0). 6. kolejka CONMEBOL Libertadores

28 maja na Estadio Rodrigo Paz Delgado odbyło się spotkanie 6. kolejki CONMEBOL Libertadores pomiędzy drużynami LDU Quito i CD Unión La Calera. Starcie zakończyło się zwycięstwem LDU Quito 5-2.

CONMEBOL Libertadores
2021-05-28 02:00 | Stadion: Estadio Rodrigo Paz Delgado | Arbiter: Carlos Andrés Betancur Gutiérrez
S. Sáez 54',90'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W 15. minucie do własnej bramki trafił zawodnik CD Unión La Calera Matías Fernández.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół LDU Quito , zdobywając kolejną bramkę. W 28. minucie wynik na 2-0 podwyższył Luis Amarilla. Asystę przy golu zaliczył Adolfo Muñoz.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 33. minucie Luis Amarilla ponownie strzelił gola zmieniając wynik na 3-0.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę drużyna CD Unión La Calera rozpoczęła w zmienionym składzie, za Brunona Liuzziego, Matiasa Cavalleriego, Estebana Valencię weszli Gonzalo Castellani, Simon Ramírez, Jeisson Vargas.

Zawodnicy gości odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 54. minucie na listę strzelców wpisał się Jorge Sáez. Sytuację bramkową stworzył Jeisson Vargas.

Prawie natychmiast Billy Arce wywołał eksplozję radości wśród kibiców LDU Quito, strzelając kolejnego gola w 58. minucie meczu.

W 60. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Billy Arce z LDU Quito. Przy strzeleniu gola pomagał José Quinteros.

W 63. minucie Jordy Alcívar został zmieniony przez Josepha Espinozę.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. Gola na 5-2 strzelił po raz drugi w drugiej minucie doliczonego czasu gry Jorge Sáez. Bramka padła po podaniu Nicolása Orellany.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 5-2.

Miguel Angel Vargas Mañan
72′ José Alfredo Quinteros Ordóñez
Matías Ignacio Fernández Cordero 15′ (samob.) 64′
Franklin Joshua Guerra Cedeño
Matías Cristóbal Navarrete Fuentes
80′ Anderson Rafael Ordóñez Valdéz
Christian Alberto Vilches González
Luis Miguel Ayala Brucil
Yerco Abraham Oyanedel Hernández
63′ Jordy José Alcívar Macías
Matias Cavalleri Lopetegui46′
64′ Adolfo Alejandro Muñoz Cervantes
Esteban Cristóbal Valencia Reyes46′
Jhojan Esmaides Julio Palacios
Bruno Enzo Liuzzi46′
Lucas Ariel Villarruel
Nicolás Iván Orellana Acuña
 58′, 60′ Billy Vladimir Arce Mina
Matías Alejandro Laba
 28′, 33′ 72′ Luis Antonio Amarilla Lencina
Jorge Sebastián Sáez  54′, 90′
Erik Dalín Viveros Acosta
Rodrigo Esteban Cancino Herrera
Luis Alberto Caicedo Medina
Simon Alonso Ramírez Cuevas46′
80′ Moisés David Corozo Cañizares
Gonzalo Pablo Castellani46′
Jefferson Alberto Troya Vera
Abel Eric Moreno Vargas64′
72′ Frank Joel Ventura Gaspar
Pedro Iván Sánchez Torrealba
63′ Joseph Alejandro Espinoza Montenegro
Jeisson Andrés Vargas Salazar46′
Djorkaeff Neicer Reasco González

72′ Paulo Matías Zunino Escudero

64′ Cristian Martínez Borja

Obie drużyny grały czysto, więc sędzia nie musiał pokazywać żadnych kartek.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast drużyna CD Unión La Calera w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.