Internacional Porto Alegre - Club Olimpia 6-1 (1-0). 3. kolejka CONMEBOL Libertadores

6 maja na Estádio José Pinheiro Borda odbył się pojedynek 3. kolejki CONMEBOL Libertadores pomiędzy drużynami Porto Alegre i Olimpii. Starcie zakończyło się zwycięstwem Porto Alegre 6-1.

CONMEBOL Libertadores
2021-05-06 02:00 | Stadion: Estádio José Pinheiro Borda | Arbiter: Facundo Tello Figueroa
D. González 86'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Jedenastka Porto Alegre wygrała dwa razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 18. minucie arbiter pokazał kartkę Diego Polencie, piłkarzowi gości.

Nieoczekiwanie zawodnicy Porto Alegre nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 29. minucie bramkę zdobył Víctor Cuesta. Asystę przy bramce zanotował Rodinei.

W 41. minucie kartkę obejrzał Alejandro Silva z Olimpii. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Porto Alegre.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Porto Alegre w 52. minucie spotkania, gdy Edenílson strzelił z rzutu karnego drugiego gola. W 54. minucie kartkę dostał Edenílson z jedenastki gospodarzy.

W 55. minucie Juan Rojas zastąpił Roque Santę. W tej samej minucie w drużynie Olimpii doszło do zmiany. Derlis González wszedł za Ramóna Sosę.

Niedługo później Thiago Galhardo wywołał eksplozję radości wśród kibiców Porto Alegre, zdobywając kolejną bramkę w 64. minucie meczu. W 65. minucie kartką został ukarany Derlis González, zawodnik Olimpii.

Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Porto Alegre doszło do zmiany. Praxedes wszedł za Mauricia.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 71. minucie Thiago Galhardo po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 4-0. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Praxedes.

Między 72. a 73. minutą, boisko opuścili zawodnicy Porto Alegre: Edenílson, Taison, Thiago Galhardo, na ich miejsce weszli: Nonato, Caio Vidal, Yuri Alberto. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Alana Beníteza, Alejandra Silvy zajęli: Sérgio Otálvaro, Néstor Camacho.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Porto Alegre w 77. minucie spotkania, gdy Yuri Alberto strzelił piątego gola. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Marcos Guilherme.

Trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy w 78. minucie, w zespole Porto Alegre za Rodineiego wszedł Renzo Saravia, a w drużynie Olimpii Diego Polenta zmienił Saúla Salceda.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Porto Alegre w 80. minucie spotkania, gdy Caio Vidal zdobył szóstą bramkę. Na cztery minuty przed zakończeniem pojedynku na listę strzelców wpisał się Derlis González.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 6-1.

Gastón Hernán Olveira Echeverría
78′ Rodinei Marcelo de Almeida
Alan Max Benítez Domínguez73′
José Gabriel dos Santos Silva
Antolin Alcaraz Viveros
 29′ Víctor Leandro Cuesta
Diego Fabián Polenta Musetti18′ 78′
Moisés Roberto Barbosa
Iván Arturo Torres Riveros
 52′ (k.) 54′ 72′ Edenílson Andrade dos Santos
Braian Óscar Ojeda Rodríguez
Marcos Guilherme de Almeida Santos Matos
Juan Rodrigo Rojas Ovelar55′
67′ Mauricio Magalhães Prado
Richard Ortiz Busto
Rodrigo Dourado Cunha
Alejandro Daniel Silva González41′ 73′
72′ . Taison
Jorge Eduardo Recalde Ramírez
 64′, 71′ 73′ Thiago Galhardo do Nascimento Rocha
Sérgio Andrés Otálvaro Botero73′
78′ Renzo Saravia
Saúl Savin Salcedo Zárate78′
67′ Bruno Conceição Praxedes
Néstor Abraham Camacho Ledesma73′
Lucas de Ramos Silveira
Marcelo Alejandro Estigarribia Balmori
Rodrigo Oliveira Lindoso
Hugo Lorenzo Quintana Escobar
72′ Gustavo Nonato Santana
Jordán Federico Santacruz Rodas
João Gabriel Martins Peglow
Derlis Alberto González Galeano55′  86′ (k.) 65′
73′  77′ Yuri Alberto Monteiro da Silva
Walter Rodrigo González Sosa
72′  80′ Caio Vidal Rocha
Roque Santa Cruz55′

Drużyna Porto Alegre była w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym starcie.

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Olimpii przyznał trzy.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.