Independiente Santa Fe SA - River Plate 0-0. 3. kolejka CONMEBOL Libertadores

7 maja na Estadio General Pablo Rojas w Asunciónie odbyło się starcie 3. kolejki CONMEBOL Libertadores pomiędzy drużynami Independiente' Santa Fe SA i River Plate. Mecz zakończył się remisem 0-0.

CONMEBOL Libertadores
2021-05-07 02:00 | Stadion: Estadio General Pablo Rojas | Arbiter: Alexis Herrera
Independiente Santa Fe SA
CA River Plate Buenos Aires
0
0

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna River Plate wygrała dwa razy, zremisowała tyle samo, nie przegrywając żadnego meczu.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 12. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Rubéna Pica z Independiente' Santa Fe SA, a w 27. minucie Brunona Zuculiniego z drużyny przeciwnej.

W 69. minucie Benjamín Rollheiser został zastąpiony przez Juliána Álvareza. W 74. minucie w drużynie Independiente' Santa Fe SA doszło do zmiany. Jhon Velásquez wszedł za Enrique Serjego.

Trener River Plate postanowił zagrać agresywniej. W 80. minucie zmienił pomocnika José Paradelę i na pole gry wprowadził napastnika Cristiana Fontanę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Na pięć minut przed zakończeniem pojedynku w zespole River Plate doszło do zmiany. Agustín Palavecino wszedł za Brunona Zuculiniego.

José Antonio Paradela80′
74′ Enrique Carlos Serje Orozco
Bruno Zuculini27′ 85′
12′ Rubén Leonardo Pico Carvajal
Cristian Agustín Fontana80′
74′ Jhon Jairo Velásquez Turga

Johan Camilo Caballero Cristancho

Juan Sebastián Pedroza Perdomo

David Esteban Ramírez Pïsciotti

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Jedenastka Independiente' Santa Fe SA w drugiej połowie wymieniła jednego gracza. Natomiast drużyna River Plate w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.