Independiente Santa Fe SA - CD Popular Junior FC SA 0-0. 6. kolejka CONMEBOL Libertadores

W spotkaniu 6. kolejki CONMEBOL Libertadores, które rozegrane zostało 26 maja, zespół Independiente' Santa Fe SA zremisował z Popularem Junior 0-0. Pojedynek odbył się na Estadio Bellavista de Ambato w Ambacie.

CONMEBOL Libertadores
2021-05-26 00:15 | Stadion: Estadio Bellavista de Ambato | Arbiter: Andrés Cunha
Independiente Santa Fe SA
CD Popular Junior FC SA
0
0

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się remisem.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 52. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Alejandra Moraleza z Independiente' Santa Fe SA, a w 58. minucie Edwuina Cetrégo z drużyny przeciwnej. W 59. minucie Jersson González zastąpił Jhona Velásqueza.

W 66. minucie w drużynie Populara Junior doszło do zmiany. Daniel Moreno wszedł za Fabiána Sambuezę. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Dany'emu Roserowi z Populara Junior. Trener Independiente' Santa Fe SA postanowił zagrać agresywniej. W 69. minucie zmienił pomocnika Kelvina Osorię i na pole gry wprowadził napastnika Diego Valdesa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Między 71. a 78. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Independiente' Santa Fe SA. Kibice Populara Junior nie mogli już doczekać się wprowadzenia Carmela Valencię. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Edwuin Cetré. W 87. minucie kartkę dostał Larry Vásquez, piłkarz Populara Junior.

Sebastian Ignacio Viera Ortiz
78′ Ciro Alexander Porras Ruíz
Fabián Alexis Viáfara Alarcón
Fáiner Torijano Cano
Dany Alejandro Rosero Valencia69′ 78′
52′ Alejandro Moralez Rocha
Willer Emilio Ditta Pérez
Carlos Mario Arboleda Ampudia
Gabriel Rafael Fuentes Gómez
Rubén Leonardo Pico Carvajal
Larry Vásquez Ortega87′
69′ Kelvin David Osorio Antury
Fabián Héctor Sambueza66′
Jhon Adolfo Arias Andrade
Fredy Hinestroza Arias
75′ Daniel Eduardo Giraldo Cárdenas
Didier Andrés Moreno Asprilla84′
59′ Jersson David González Niño
Léider Sebastián Berdugo Ruiz
59′ Jhon Jairo Velásquez Turga
Daniel Moreno Mosquera66′
69′ 71′ Diego Valdes Giraldo
Carmelo Enrique Valencia Chaverra85′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał cztery żółte kartki zawodnikom Independiente' Santa Fe SA, a piłkarzom Populara Junior pokazał trzy.

Zespół Independiente' Santa Fe SA w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Natomiast jedenastka Populara Junior w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.