Indep. del Valle - America Mineiro-MG 3-0 (2-0). 6. kolejka Copa Libertadores

W spotkaniu 6. kolejki Copa Libertadores, które rozegrane zostało 26 maja, drużyna Indep. del Valle zwyciężyła z Americą Mineiro-MG 3-0 (2-0). Mecz odbył się na Cantonal Stadium Rumihahui w Sangolqui.

W  spotkaniu 6. kolejki  Copa Libertadores, które rozegrane zostało 26 maja, drużyna Indep. del Valle zwyciężyła  z Americą Mineiro-MG  3-0 (2-0). Mecz odbył się na Cantonal Stadium Rumihahui w Sangolqui.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka Indep. del Valle wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Indep. del Valle w 17. minucie spotkania, gdy Junior Sornoza zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola asystował Fernando Gaibor.

Zespół Ameriki Mineiro-MG ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Indep. del Valle, strzelając kolejnego gola. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Fernando Gaibor. Asystę zaliczył Pedro Perlaza.

W 61. minucie Felipe Azevedo zastąpił Gustavinha. Między 61. a 73. minutą, boisko opuścili piłkarze Ameriki Mineiro-MG: Aloisio, Henrique Almeida, Patric, na ich miejsce weszli: Kawe, Carlos Alberto, Raul Caceres. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Fernanda Gaibora, Pedro Perlazy zajęli: Danny Cabezas, Willian Vargas.

Między 68. a 70. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Indep. del Valle oraz dwie drużynie przeciwnej.

Jhoanner Chavez wywołał eksplozję radości wśród kibiców Indep. del Valle, zdobywając kolejną bramkę w 74. minucie pojedynku. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Richard Schunke.

W 79. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Carlosa Alberta z Ameriki Mineiro-MG, a w 80. minucie Jhoannera Chaveza z drużyny przeciwnej. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-0.

Jedenastka Indep. del Valle była w posiadaniu piłki przez 69 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym meczu.

Zawodnicy obu drużyn dostali po trzy żółte kartki.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.