Gremio Porto Alegre - Club Guarani Asuncion 2-0 (1-0). CONMEBOL Libertadores

4 grudnia na Arena do Grêmio w Porto Alegre odbył się mecz rozgrywek CONMEBOL Libertadores pomiędzy drużynami Gremio a Guarani Asuncion. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Gremio 2-0, który wywalczył awans.

CONMEBOL Libertadores
2020-12-04 01:30 | Stadion: Arena do Grêmio | Arbiter: Wilmar Alexander Roldán Pérez
Gremio Porto Alegre
Club Guarani Asuncion
2
0
Ferreira 3'
Rodrigues 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna Gremio wygrała aż trzy razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W trzeciej minucie bramkę zdobył Ferreira. Asystę zaliczył Bruno Cortez.

W 18. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę José Florentínowi z Guarani Asuncion. W drugiej minucie doliczonego czasu za Jeana Pyerre'a wszedł Isaque. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Gremio.

Między 46. a 70. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Guarani Asuncion i jedną drużynie przeciwnej. Między 46. a 82. minutą, boisko opuścili zawodnicy Gremio: Ferreira, Darlan Mendes, Pepê, Diego Churín, na ich miejsce weszli: Maicon, César Pinares, Gui Azevedo, Diego Souza. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce José Florentína, Nicolása Tripichia, Ángela Beníteza zajęli: Fernando Fernández, Alexis Villalva, Bautista Merlini.

W 88. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Miguel Benítez osłabiając tym samym zespół gości. W samej końcówce spotkania w drużynie Guarani Asuncion doszło do zmiany. Ángel Benítez wszedł za Raúla Bobadillę. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartkę dostał Rodrigo Fernández, piłkarz Guarani Asuncion.

Zespół Guarani Asuncion ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Cztery minuty później wynik na 2-0 podwyższył Rodrigues. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Diego Souza.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Jhohan Sebastián Romaña Espitia
 90′ Antônio Josenildo Rodrigues de Oliveira
Cristian Javier Báez47′
Bruno Cortês Barbosa
Miguel Ángel Benítez Guayuan88′
74′ Darlan Pereira Mendes
Ángel María Benítez Argüello78′
 3′ 74′ Aldemir dos Santos Ferreira
José Ignacio Florentín Bobadilla18′ 46′
82′ Eduardo Gabriel Aquino Cossa
Rodrigo Fernández Cedrés90′
Lucas Silva Borges
Nicolás Andrés Maná
45′ Jean Pyerre Casagrande Silveira Correa
Raúl Marcelo Bobadilla89′
82′ Diego Churín
Hernán Ezequiel Lópes
74′ Maicon Thiago Pereira de Souza
Rodney Iván Redes Cáceres
74′ César Ignacio Pinares Tamayo
Alexis Villalva Mosqueda46′ 46′
45′ 70′ Isaque Elias Brito
Fernando Omar Barrientos
82′ Guilherme da Silva Azevedo
Bautista Merlini78′
82′ Diego de Souza Andrade
Edgar Milciades Benitez Santander
Luiz Fernando Moraes dos Santos
Fernando Fabián Fernández Acosta46′

Zespół Gremio był w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Drużyna Guarani Asuncion zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Zawodnicy gości otrzymali w meczu cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.

Zespół Gremio dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.