Fortaleza Esporte Clube - Club Estudiantes de La Plata 1-1 (0-0). Copa Libertadores

1 lipca na Estadio Governador Placido Castelo odbył się pojedynek Copa Libertadores pomiędzy drużynami Fortaleza-CE i Estudiantesu La Plata. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

1 lipca  na Estadio Governador Placido Castelo odbył się pojedynek   Copa Libertadores pomiędzy drużynami Fortaleza-CE  i Estudiantesu La Plata. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Juninho Capixaba z zespołu Fortaleza-CE. Była to 34. minuta spotkania.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Fortaleza-CE w 55. minucie spotkania, gdy Silvio Romero strzelił pierwszego gola. W zdobyciu bramki pomógł Juninho Capixaba.

W 61. minucie Franco Zapiola został zastąpiony przez Benjamina Rollheisera. W następstwie utraty gola trener Estudiantesu La Plata postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Manuela Castro i na pole gry wprowadził napastnika Leandra Diaza. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Piłkarze Estudiantesu La Plata szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 63. minucie wynik ustalił Leandro Diaz.

W 68. minucie Anthony Landazuri został zmieniony przez Romarinha, a za Juninha Capixabę wszedł na boisko Lucas Crispim, co miało wzmocnić drużynę Fortaleza-CE. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Maura Bosellego na Leonarda Heredię. Niedługo później trener Fortaleza-CE postanowił bronić wyniku. W 79. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Ronalda wszedł Felipe, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Fortaleza-CE utrzymać remis. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację na pięć minut przed zakończeniem pojedynku, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Marcelowi Benevenutowi i Fabianowi Noguerze.

W 89. minucie Moises został zmieniony przez Matheusa Vargasa, a za Silvia Romera wszedł na boisko Igor Torres, co miało wzmocnić drużynę Fortaleza-CE. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jorge Morela na Fernanda Zuquiego. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Sędzia pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Fortaleza-CE, natomiast piłkarzom Estudiantesu La Plata przyznał jedną.

Zespół Fortaleza-CE w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast jedenastka Estudiantesu La Plata w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.