Fluminense - River Plate 1-1 (0-1). 1. kolejka CONMEBOL Libertadores

23 kwietnia na Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) w Rio de Janeiro odbył się mecz 1. kolejki CONMEBOL Libertadores pomiędzy drużynami Fluminense i River Plate. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

CONMEBOL Libertadores
2021-04-23 00:00 | Stadion: Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) | Arbiter: Roberto Tobar Vargas
Fluminense Rio de Janeiro
CA River Plate Buenos Aires
1
1
Fred 66'
G. Montiel 13'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to piłkarze River Plate otworzyli wynik. W 13. minucie z rzutu karnego bramkę zdobył Gonzalo Montiel.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny River Plate.

W 58. minucie Kayky zastąpił Biela. W tej samej minucie Nenê został zmieniony przez Juana Cazaresa, co miało wzmocnić jedenastkę Fluminense . W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Agustína Palavecina na Santiago Simóna.

W 64. minucie sędzia pokazał kartkę Yagowi Felipemu z Fluminense.

Zespół gości długo cieszył się prowadzeniem. Trwało to aż 53 minuty, jednak jedenastka Fluminense doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Fred. Asystę przy golu zanotował Juan Cazares.

W 74. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Lucca, Abel Hernández, a na ich miejsce weszli Luiz Henrique, Fred. W następstwie utraty gola trener River Plate postanowił zagrać agresywniej. W 75. minucie zmienił obrońcę Miltona Casca i na pole gry wprowadził napastnika Federica Girottiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W tej samej minucie Julián Álvarez został zmieniony przez Lucasa Beltrána, co miało wzmocnić drużynę River Plate. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Martinellego na Wellingtona w 89. minucie.

Między 81. a 88. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Fluminense. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Fabrizio Germán Angileri
64′ Yago Felipe da Costa Rocha
Agustín Palavecino Lamela65′
58′ Kayky da Silva Chagas
Milton Casco75′
74′ Luiz Henrique André Rosa da Silva
Enzo Perez
87′ 89′ Matheus Martinelli Lima
Julián Álvarez75′
58′ Anderson Luis de Carvalho
Rafael Santos Borré Maury
 66′ 81′ 74′ Fred
José Antonio Paradela
89′ Wellington Aparecido Martins
Leonardo Daniel Ponzio
74′ 88′ Lucca Borges De Brito
Santiago Simón65′
58′ Juan Ramón Cazares Sevillano
Bruno Zuculini
Húdson Rodrigues dos Santos
Lucas Beltrán75′
58′ Gabriel Teixeira Aragão
Cristian Agustín Fontana
Caio Fernando de Oliveira
Federico Girotti Bonazza75′
74′ Abel Mathías Hernández Platero
Benjamín Rollheiser

Przewaga jedenastki River Plate w posiadaniu piłki była ogromna (66 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Sędzia nie ukarał zawodników River Plate żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał cztery żółte.

Zespół Fluminense w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.