Fluminense - Independiente Santa Fe SA 2-1 (0-0). 4. kolejka CONMEBOL Libertadores

13 maja na Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) w Rio de Janeiro odbył się pojedynek 4. kolejki CONMEBOL Libertadores pomiędzy drużynami Fluminense i Independiente' Santa Fe SA. Starcie zakończyło się zwycięstwem Fluminense 2-1.

CONMEBOL Libertadores
2021-05-13 02:00 | Stadion: Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) | Arbiter: Eber Aquino
J. González 58'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem jedenastki Fluminense.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę zespół Fluminense rozpoczął w zmienionym składzie, za Luiza Henriquego wszedł Biel. Także drużyna Independiente' Santa Fe SA rozpoczęła w zmienionym składzie, za Carlosa Arboledę wszedł Juan Pedroza. W 56. minucie arbiter ukarał kartką Luccasa Clara, piłkarza gospodarzy.

Dopiero w drugiej połowie Jersson González wywołał eksplozję radości wśród kibiców Independiente' Santa Fe SA, strzelając gola w 58. minucie spotkania. Przy strzeleniu gola asystował Ciro Porras.

Drużyna gospodarzy wyrównała wynik meczu. W 60. minucie Fred wyrównał wynik meczu. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Kayky.

W 62. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Alejandra Moraleza z Independiente' Santa Fe SA, a w 64. minucie Davida Braza z drużyny przeciwnej. W 67. minucie za Nenêgo wszedł Juan Cazares. Trener Independiente' Santa Fe SA postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił pomocnika Rubéna Pica i na pole gry wprowadził napastnika Johana Caballera. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 72. minucie Kelvin Osorio został zmieniony przez Enrique Serjego, co miało wzmocnić jedenastkę Independiente' Santa Fe SA. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kayky'ego na Caia Paulistę.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Fluminense przyniosły efekt bramkowy. W 77. minucie wynik ustalił Caio Paulista. Asystę przy bramce zanotował Juan Cazares.

Od 82 minuty boisko opuścili zawodnicy Fluminense: Martinelli, Fred, na ich miejsce weszli: Wellington, Raúl Bobadilla. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jerssona Gonzáleza, Jhona Ariasa zajęli: Jhon Velásquez, Hollman McCormick. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Fáiner Torijano Cano
56′ Luccas Claro dos Santos
Alejandro Moralez Rocha62′
Egídio de Araújo Pereira Júnior
Carlos Mario Arboleda Ampudia46′
Yago Felipe da Costa Rocha
Rubén Leonardo Pico Carvajal71′
74′ Kayky da Silva Chagas
Jersson David González Niño  58′ 83′
46′ Luiz Henrique André Rosa da Silva
Kelvin David Osorio Antury72′
82′ Matheus Martinelli Lima
Daniel Eduardo Giraldo Cárdenas
67′ Anderson Luis de Carvalho
Jhon Adolfo Arias Andrade90′
 60′ 82′ Fred
Jorge Luis Ramos Sánchez
Muriel Gustavo Becker
Omar Santiago Rodríguez Estupiñán
64′ David Braz de Oliveira Filho
Andrés Eduardo Pérez Gutiérrez
82′ Wellington Aparecido Martins
Luis Manuel Seijas Gunther
67′ Juan Ramón Cazares Sevillano
Enrique Carlos Serje Orozco72′
Paulo Henrique Chagas de Lima
Jhon Jairo Velásquez Turga83′
46′ Gabriel Teixeira Aragão
Johan Camilo Caballero Cristancho71′
82′ Raúl Marcelo Bobadilla
Hollman Camilo McCormick Pinzón90′
74′  77′ Caio Fernando de Oliveira
Juan Sebastián Pedroza Perdomo46′
Abel Mathías Hernández Platero
David Esteban Ramírez Pïsciotti

Drużyna Independiente' Santa Fe SA zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Piłkarze Fluminense otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Oba zespoły dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.