Flamengo Río de Janeiro - LDU Quito 2-2 (1-1). 5. kolejka CONMEBOL Libertadores

W pojedynku 5. kolejki CONMEBOL Libertadores, który rozegrany został 20 maja, drużyna Flamengo Río de Janeiro zremisowała z LDU Quito 2-2 (1-1). Spotkanie odbyło się na Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) w Rio de Janeiro.

CONMEBOL Libertadores
2021-05-20 02:00 | Stadion: Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) | Arbiter: Alexis Herrera
J. Julio 60'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Flamengo Río de Janeiro wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla drużyny Flamengo Río de Janeiro. W 15. minucie czerwoną kartkę obejrzał Willian Arão, tym samym drużyna gospodarzy musiała większość mecz grać w dziesiątkę, mimo to zdołała jeszcze poprawić wynik.

W 19. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Christianowi Cruzowi z LDU Quito. W 26. minucie Éverton Ribeiro zastąpił João Gomesa.

Trzeba było trochę poczekać, aby Pedro wywołał eksplozję radości wśród kibiców Flamengo Río de Janeiro, zdobywając bramkę w 32. minucie meczu.

Piłkarze LDU Quito szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 35. minucie bramkę wyrównującą zdobył Franklin Guerra. Asystę zaliczył Jordy Alcívar.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 46. minucie Léo Pereira został zmieniony przez Brunona Henriquego, a za Gabriela Barbosę wszedł na boisko Ramon, co miało wzmocnić zespół Flamengo Río de Janeiro. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Paula Zunina na Adolfa Muñoza w 58. minucie. W 53. minucie żółtą kartką został ukarany Gerson, zawodnik Flamengo Río de Janeiro.

Trener LDU Quito postanowił zagrać agresywniej. W 58. minucie zmienił pomocnika Billy'ego Arcego i na pole gry wprowadził napastnika Cristiana Martíneza, który w bieżącym sezonie ma na koncie już trzy gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę LDU Quito przyniosły efekt bramkowy. Po godzinie gry na listę strzelców wpisał się Jhojan Julio. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Luis Amarilla.

W 62. minucie Vitinho został zmieniony przez Giorgiana De Arrascaetę, a za Gersona wszedł na boisko Diego, co miało wzmocnić zespół Flamengo Río de Janeiro. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Christiana Cruza na Luisa Ayalę w 82. minucie. W 71. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Brunona Henriquego z Flamengo Río de Janeiro, a w 79. minucie José Quinterosa z drużyny przeciwnej.

Piłkarze gospodarzy otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 88. minucie wynik ustalił Gustavo Henrique. Asystę przy golu zanotował Giorgian De Arrascaeta.

W drugiej minucie doliczonego czasu starcia boisko opuścili piłkarze gości: Joseph Espinoza, Pedro Perlaza, a na ich miejsce weszli Lucas Villarruel, José Quinteros. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-2.

José Alfredo Quinteros Ordóñez79′ 90′
46′ Leonardo Pereira
Franklin Joshua Guerra Cedeño  35′
 88′ Gustavo Henrique Vernes
Anderson Rafael Ordóñez Valdéz
26′ Éverton Augusto de Barros Ribeiro
Christian Geovanny Cruz Tapia19′ 82′
Matheus França Silva
Jordy José Alcívar Macías
62′ Victor Vinicius Coelho Santos
Paulo Matías Zunino Escudero58′
53′ 62′ Gerson Santos da Silva
Billy Vladimir Arce Mina58′
15′ Willian Souza Arão da Silva
Lucas Ariel Villarruel90′
 32′ Pedro Guilherme Abreu dos Santos
Jhojan Esmaides Julio Palacios  60′
46′ Gabriel Barbosa Almeida
Moisés David Corozo Cañizares
46′ Ramon Ramos Lima
Pedro Pablo Perlaza Caicedo90′
62′ Giorgian De Arrascaeta
Jefferson Alberto Troya Vera
62′ Ribas da Cunha Diego
Frank Joel Ventura Gaspar
26′ João Victor Gomes da Silva
Cristian Martínez Borja58′
46′ 71′ Bruno Henrique Pinto

Arbiter przyznał jedną czerwoną kartkę zawodnikom gospodarzy w pierwszej połowie, natomiast w drugiej dwie żółte. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej również jedną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników.