Flamengo Río de Janeiro - CD Unión La Calera 4-1 (2-0). 2. kolejka CONMEBOL Libertadores

28 kwietnia na Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) w Rio de Janeiro odbyło się spotkanie 2. kolejki CONMEBOL Libertadores pomiędzy drużynami Flamengo Río de Janeiro i CD Unión La Calera. Starcie zakończyło się zwycięstwem Flamengo Río de Janeiro 4-1.

CONMEBOL Libertadores
2021-04-28 00:15 | Stadion: Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) | Arbiter: José Argote Vega
S. Sáez 57'

Od pierwszych minut zespół Flamengo Río de Janeiro zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki CD Unión La Calera była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Flamengo Río de Janeiro nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Gabriel Barbosa. Bramka padła po podaniu Giorgiana De Arrascaety.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Flamengo Río de Janeiro w 34. minucie spotkania, gdy Giorgian De Arrascaeta zdobył drugą bramkę. Asystę zaliczył Bruno Henrique.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę jedenastka CD Unión La Calera rozpoczęła w zmienionym składzie, za Matiasa Cavalleriego, Jeissona Vargasa weszli Jorge Sáez, Jorge Valdivia.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 57. minucie gola kontaktowego strzelił Jorge Sáez. Przy strzeleniu gola pomagał Simon Ramírez.

W 58. minucie arbiter przyznał kartkę Estebanowi Valenci z zespołu gości. W 71. minucie Esteban Valencia został zastąpiony przez Ariela Martíneza.

Piłkarze gospodarzy odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na 11 minut przed zakończeniem meczu Gabriel Barbosa ponownie strzelił gola zmieniając wynik na 3-1. Asystę przy golu po raz kolejny zanotował Bruno Henrique.

Między 80. a 83. minutą, boisko opuścili piłkarze Flamengo Río de Janeiro: Éverton Ribeiro, Bruno Henrique, na ich miejsce weszli: Vitinho, Pedro. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Gonzala Castellaniego, Simona Ramíreza zajęli: Bruno Liuzzi, Matías Fernández. W 83. minucie sędzia ukarał kartką Vitinha, zawodnika gospodarzy.

Niedługo później Pedro wywołał eksplozję radości wśród kibiców Flamengo Río de Janeiro, zdobywając kolejną bramkę w 85. minucie starcia. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Vitinho.

W samej końcówce meczu w drużynie Flamengo Río de Janeiro doszło do zmiany. Léo Pereira wszedł za Williana Arão. W 89. minucie boisko opuścili zawodnicy Flamengo Río de Janeiro: João Gomes, Michael, a na ich miejsce weszli Diego, Giorgian De Arrascaeta. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 4-1.

Simon Alonso Ramírez Cuevas80′
89′ Willian Souza Arão da Silva
Christian Alberto Vilches González
Bruno Viana Willemen da Silva
Santiago García
Filipe Luis
Yerco Abraham Oyanedel Hernández
89′ Ribas da Cunha Diego
Esteban Cristóbal Valencia Reyes58′ 71′
81′ Éverton Augusto de Barros Ribeiro
Érick Wiemberg Higuera
 34′ 89′ Giorgian De Arrascaeta
Gonzalo Pablo Castellani80′
Gerson Santos da Silva
Jeisson Andrés Vargas Salazar46′
 31′, 79′ Gabriel Barbosa Almeida
Andrés Alejandro Vilches Araneda
83′ Bruno Henrique Pinto
Matías Cristóbal Navarrete Fuentes
89′ Leonardo Pereira
Nicolás Iván Orellana Acuña
Renê Rodrigues Martins
Matías Ignacio Fernández Cordero80′
Gustavo Henrique Vernes
Gustavo Javier Iturra Matus
89′ João Victor Gomes da Silva
Bruno Enzo Liuzzi80′
Hugo Moura Arruda da Silva
Ariel Elías Martínez Arce71′
83′  85′ Pedro Guilherme Abreu dos Santos
Jorge Luís Valdivia Toro46′
81′ 83′ Victor Vinicius Coelho Santos
Jorge Sebastián Sáez46′  57′
89′ Michael Richard Delgado de Oliveira

Rodrigo Muniz Carvalho

Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Obie jedenastki dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.