Flamengo Río de Janeiro - Barcelona SC 2-0 (2-0). CONMEBOL Libertadores

W półfinale rozgrywek CONMEBOL Libertadores, który rozegrany został 23 września, drużyna Flamengo Río de Janeiro zwyciężyła z Barcelona SC 2-0 (2-0). Starcie odbyło się na Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) w Rio de Janeiro.

CONMEBOL Libertadores
2021-09-23 02:30 | Stadion: Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) | Arbiter: Andrés Cunha
Flamengo Río de Janeiro
Barcelona SC
2
0
Bruno Henrique 21',38'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna Flamengo Río de Janeiro wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Już w pierwszych minutach drużyna Flamengo Río de Janeiro próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Trzeba było trochę poczekać, aby Bruno Henrique wywołał eksplozję radości wśród kibiców Flamengo Río de Janeiro, strzelając gola w 21. minucie pojedynku. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Gabriel Barbosa.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Nixon Molina z Barcelona SC. Była to 23. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Flamengo Río de Janeiro w 38. minucie spotkania, gdy Bruno Henrique zdobył drugą bramkę. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Vitinho.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Nixon Molina z Barcelona SC i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w 23. minucie. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Kibice Barcelona SC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Michaela Carceléna. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Damián Díaz. W 58. minucie David Luiz zastąpił Léo Pereirę.

W tej samej minucie Vitinho został zmieniony przez Thiaga Maię, co miało wzmocnić drużynę Flamengo Río de Janeiro. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Adonisa Preciadę na Jonathana Perlazę w 71. minucie oraz Gonzala Mastrianiego na Carlosa Garcésa w tej samej minucie. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartkę otrzymał Rodrigo Caio z zespołu gospodarzy. Na murawie, jak to często zdarzało się Flamengo Río de Janeiro w tym sezonie, pojawił się Matheuzinho, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 80. minucie Mauricia Islę. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

W tej samej minucie Bruno Henrique został zmieniony przez Michaela, a za Andreasa Pereirę wszedł na boisko Pedro, co miało wzmocnić drużynę Flamengo Río de Janeiro. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Leandra Martíneza na Jeana Montaña. W 87. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Byrona Castilla, zawodnika gości. W samej końcówce starcia za czerwoną kartkę zszedł z boiska Léo Pereira osłabiając tym samym zespół gospodarzy.

W piątej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Barcelona SC doszło do zmiany. Sergio López wszedł za Brunona Piñataresa.

Javier Nicolás Burrai
80′ Mauricio Isla
Byron David Castillo Segura87′
72′ Rodrigo Caio Coquette Russo
Luis Fernando León Bermeo
58′ . David Luiz
Leandro Emmanuel Martínez82′
 21′, 38′ 80′ Bruno Henrique Pinto
Adonis Stalin Preciado Quintero71′
84′ Andreas Hugo Hoelgebaum Pereira
Nixon Andrés Molina Torres23′ 45′
58′ Victor Vinicius Coelho Santos
Leonel Enrique Quiñónez Padilla
80′ Matheus França Silva
Joshué Jampier Quiñónez Rodriguez
58′ 89′ Leonardo Pereira
Gabriel Marques de Andrade Pinto
58′ Thiago Maia Alencar
Jean Carlos Montaño Valencia82′
Robert Kenedy Nunes do Nascimento
Matías Damián Oyola
84′ Pedro Guilherme Abreu dos Santos
Jonathan Ezequiel Perlaza Leiva71′
80′ Michael Richard Delgado de Oliveira
Carlos John Garcés Acosta72′

Zespół Flamengo Río de Janeiro był w posiadaniu piłki przez 65 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Piłkarze Flamengo Río de Janeiro obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy dwie żółte i jedną czerwoną.

Obie drużyny dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.