Deportivo Táchira San Cristobal - Club Olimpia 3-2 (1-1). 1. kolejka CONMEBOL Libertadores

21 kwietnia na Estadio Polideportivo de Pueblo Nuevo w San Cristóbalu odbył się mecz 1. kolejki CONMEBOL Libertadores pomiędzy drużynami Deportivo Táchira i Olimpii. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Deportivo Táchira 3-2.

CONMEBOL Libertadores
2021-04-21 00:15 | Stadion: Estadio Polideportivo de Pueblo Nuevo | Arbiter: Esteban Ostojich
I. Torres 76'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Olimpii w 14. minucie spotkania, gdy Ramón Sosa strzelił pierwszego gola. Sytuację bramkową stworzył Roque Santa.

Piłkarze gospodarzy nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 16. minucie na listę strzelców wpisał się Lucas Gómez. Przy strzeleniu gola pomagał Edgar Pérez.

Między 29. a 45. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Deportivo Táchira i dwie drużynie przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 51. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Alejandro Silva z zespołu Olimpii i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 35. minucie. W 55. minucie w drużynie Olimpii doszło do zmiany. Edwar López wszedł za Hugona Quintanę.

W tej samej minucie za Roque Santę wszedł Juan Rojas.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Deportivo Táchira w 57. minucie spotkania, gdy Freddy Góndola zdobył drugą bramkę. Asystę przy golu zanotował Maurice Cova.

W 71. minucie boisko opuścili piłkarze Deportivo Táchira: Yeferson Velasco, Marlon Fernández, a na ich miejsce weszli Francisco Flores, Edgar Pérez.

Zawodnicy gości odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 76. minucie gola wyrównującego strzelił Iván Torres. W zdobyciu bramki pomógł Jorge Recalde.

W następstwie utraty gola trener Deportivo Táchira postanowił zagrać agresywniej. W 77. minucie zmienił pomocnika Nelsona Hernándeza i na pole gry wprowadził napastnika Yersona Chacóna. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację na 11 minut przed zakończeniem starcia, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom zespołu gości: Luisowi Cáceresowi i Jorge Recaldemu.

Szybko po stracie bramki drużyna Deportivo Táchira ponownie objęła prowadzenie. W 80. minucie wynik ustalił Lucas Trejo. Bramka padła po podaniu Maurice'a Covy.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Deportivo Táchira: Marlonowi Fernándezowi w 81. i José Granadosowi w 90. minucie. W 83. minucie Lucas Gómez został zmieniony przez Douglara Angaritę, a za Maurice'a Covę wszedł na boisko David Zalzman, co miało wzmocnić zespół Deportivo Táchira. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sérgia Otálvara na Isidra Pittę. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-2.

Alfredo Ariel Aguilar
35′ Pablo Jesús Camacho Figueira
Sérgio Andrés Otálvaro Botero87′
Carlos Alberto Vivas González
Luis Fernando Cáceres Maciel79′
 80′ Lucas Federico Trejo
Antolin Alcaraz Viveros
90′ José Luis Granados Asprilla
Iván Arturo Torres Riveros  76′
45′ 71′ Francisco Javier Flores Sequera
Richard Ortiz Busto41′
77′ Nelson Antonio Hernández Bellorín
Alejandro Daniel Silva González35′ 51′
29′ 83′ Maurice Jesús Cova Sánchez
Hugo Lorenzo Quintana Escobar55′
 57′ Freddy Elías Góndola Smith
Ramón Sosa Acosta  14′
 16′ 83′ Lucas Emanuel Gómez Benites
Jorge Eduardo Recalde Ramírez79′
71′ Edgar Fernando Pérez Greco
Alan Max Benítez Domínguez
71′ 81′ Marlon Antonio Fernández Jiménez
Diego Fabián Polenta Musetti
Carlos Ignacio Ramos Rodríguez
Saúl Savin Salcedo Zárate
Edson Alejandro Tortolero Toro
Néstor Abraham Camacho Ledesma
71′ Yeferson José Velasco Leal
Nicolás Mario Domingo
83′ David Alejandro Zalzman Guevara
Marcelo Alejandro Estigarribia Balmori
83′ Douglar Alexander Angarita Martínez
Juan Rodrigo Rojas Ovelar55′
77′ Yerson Ronaldo Chacón Ramírez
Jordán Federico Santacruz Rodas
Jesús Manuel Orozco Hernández
Edwar Manuel López Gomez55′

Isidro Miguel Pitta Saldívar87′

Arbiter pokazał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy w pierwszej połowie, a w drugiej dwie. Zawodnicy drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej dwie żółte oraz jedną czerwoną.

Drużyna Deportivo Táchira w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.