Deportivo Táchira San Cristobal - Club Always Ready 7-2 (4-0). 5. kolejka CONMEBOL Libertadores

W starciu 5. kolejki CONMEBOL Libertadores, które rozegrane zostało 20 maja, zespół Deportivo Táchira wysoko wygrał z Clubem Always Ready 7-2 (4-0). Pojedynek odbył się na Estadio Polideportivo de Pueblo Nuevo w San Cristóbalu.

CONMEBOL Libertadores
2021-05-20 04:00 | Stadion: Estadio Polideportivo de Pueblo Nuevo | Arbiter: Jhon Alexander Ospina Londoño
J. Mosquera 68'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Clubu Always Ready.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Freddy Góndola wywołał eksplozję radości wśród kibiców Deportivo Táchira , strzelając gola w 12. minucie meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Deportivo Táchira w 24. minucie spotkania, gdy Maurice Cova zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy żółtą kartką został ukarany Vander, zawodnik gości.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 37. minucie na listę strzelców wpisał się Yerson Chacón. W zdobyciu bramki pomógł Freddy Góndola.

Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy żółtą kartkę dostał Fernando Saucedo z Clubu Always Ready.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Deportivo Táchira w 44. minucie spotkania, gdy Lucas Gómez strzelił czwartego gola. Asystę przy bramce zanotował Maurice Cova.

Na drugą połowę zespół Clubu Always Ready wyszedł w zmienionym składzie, za Cristhiana Machada, Carmela Algarañaza, Edemira Rodrígueza weszli Juan Adrián, John Mosquera, Juan Arce.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. W 46. minucie Freddy Góndola ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 5-0. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Lucas Gómez.

Zawodnicy Clubu Always Ready szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 55. minucie pierwszego gola dla drużyny gości strzelił Vander.

Piłkarze gospodarzy szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 61. minucie wpakował piłkę do siatki rywali Michael Covea. Bramka padła po podaniu Yersona Chacóna.

W 62. minucie Michael Covea zastąpił Edgara Péreza. Gola na 6-2 na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy z karnego strzelił John Mosquera. W 71. minucie boisko opuścili piłkarze Deportivo Táchira: Marlon Fernández, Douglar Angarita, a na ich miejsce weszli Yerson Chacón, Lucas Gómez.

Zawodnicy gospodarzy szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 74. minucie wynik na 7-2 podwyższył Douglar Angarita. Asystę przy golu zaliczył Nelson Hernández.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Club Always Ready: Marcosowi Ovejerowi w 78. i Juanowi Arcemu w 82. minucie. W 78. minucie Francisco Flores został zmieniony przez Yefersona Velasca, a za Freddego Góndolę wszedł na boisko Cristian Cruz, co miało wzmocnić zespół Deportivo Táchira. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rodriga Ramalla na Cristhiana Arabe'a oraz Jorge Floresa na Josué Mamaniego. W czwartej minucie doliczonego czasu gry za czerwoną kartkę zszedł z boiska Harold Cummings osłabiając tym samym drużynę gości.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 7-2.

Rodrigo Luis Ramallo Cornejo79′
 37′ 71′ Yerson Ronaldo Chacón Ramírez
Fernando Javier Saucedo Pereyra39′
 12′, 46′ 79′ Freddy Elías Góndola Smith
Carmelo Algarañaz Añez46′
 24′ (k.) Maurice Jesús Cova Sánchez
Vander Sacramento Vieira  55′ 31′
78′ Francisco Javier Flores Sequera
Jorge Enrique Flores Yrahory84′
 61′ 62′ Michael O'Neal Covea Uzcátegui
Cristhian Machado Pinto46′
 44′ 71′ Lucas Emanuel Gómez Benites
Marc Francois Enoumba
79′ Cristian Enrique Cruz Meleán
Cristhian Alexseis Arabe Pedraza79′
71′ Marlon Antonio Fernández Jiménez
Samuel Galindo Suheiro
Esli Samuel García Cordero
Robert Enrique Hernández Aguado
62′ Edgar Fernando Pérez Greco
Josué Limberth Mamani Tumiri84′
Carlos Ignacio Ramos Rodríguez
Javier Andrés Sanguinetti
Edson Alejandro Tortolero Toro
Juan Carlos Arce Justiniano46′ 82′
78′ Yeferson José Velasco Leal
John Jairo Mosquera Mosquera46′  68′ (k.)
David Alejandro Zalzman Guevara
Junior Kevin Romay Sanchez
71′  74′ Douglar Alexander Angarita Martínez

Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Clubu Always Ready pokazał cztery żółte oraz jedną czerwoną.

Oba zespoły wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.