Deportivo La Guaira - Club Cerro Porteño 0-1 (0-1). 4. kolejka CONMEBOL Libertadores

W meczu 4. kolejki CONMEBOL Libertadores, który rozegrany został 13 maja, drużyna La Guaira przegrała z Cerrem 0-1 (0-1). Starcie odbyło się na Estadio Olímpico de la UCV w Caracas.

CONMEBOL Libertadores
2021-05-13 02:00 | Stadion: Estadio Olímpico de la UCV | Arbiter: Facundo Tello Figueroa
Deportivo La Guaira
Club Cerro Porteño
0
1
C. Aquino 28'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 26. minucie sędzia przyznał kartkę Yohanowi Cumanie z zespołu gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Cerra w 28. minucie spotkania, gdy Claudio Aquino zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Cerro: Robertowi Moralesowi w 40. i Mateusowi Gonçalvesowi w 43. minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Cerra.

W 57. minucie Arles Flores został zastąpiony przez Carlosa Cermeña. Po chwili trener La Guaira postanowił wzmocnić linię napadu i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Dany'ego Curego. Na boisko wszedł José Reyes, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Od 66 minuty boisko opuścili piłkarze Cerra: Mauro Boselli, Mateus Gonçalves, Claudio Aquino, Robert Morales, na ich miejsce weszli: Enzo Giménez, Federico Carrizo, Fredy Vera, Sergio Bareiro. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Francisca Pola, Darwina Gonzáleza, Charlisa Ortiza zajęli: Ronaldo Lucena, Louis Peña, Aquiles Ocanto. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w doliczonej pierwszej minucie meczu, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom La Guaira: Kendrysowi Silvie i Aquilesowi Ocantowi. W drugiej połowie nie padły gole.

Jean Paulo Fernandes Filho
90′ Kendrys Jesús Silva Guzmán
Alberto Espínola Giménez
Luis Adrián Martínez Olivo
Juan Gabriel Patiño Martínez
Henry Alcides Pernía Almao
Alexis David Duarte Pereira
26′ Yohán Eduardo Cumana Hernández
Santiago Arzamendia Duarte
Francisco Andrés La Mantia Pipaón
Ángel Rodrigo Cardozo Lucena
66′ Dany José Cure Correa
Mateus Gonçalves Martins43′ 74′
57′ Arles Eduardo Flores Crespo
Claudio Ezequiel Aquino  28′ (k.) 85′
80′ Darwin Jesús González Mendoza
Mathías Adalberto Villasanti Rolón
66′ Francisco Emilio Pol Hurtado
Robert Osmar Morales Benítez40′ 90′
80′ Charlis José Ortiz García
Hugo Fabián Franco Schlender
57′ Carlos Eduardo Cermeño Uzcátegui
Leonardo Daniel Rivas Conge
Agnel José Flores Hernández
Damián Josué Bobadilla Benítez
Clyde Nick García Segura
Federico Gastón Carrizo74′
66′ Ronaldo Vidal Lucena Torrealba
Julio Daniel dos Santos Rodriguez
Guillermo León Marín Pino
Enzo Daniel Giménez Rojas74′
80′ Louis Ángelo Peña Puentes
Aldo Agustín Maíz Gill
80′ 90′ Aquiles David Ocanto Querales
Sergio Elías Bareiro Cardozo90′
66′ José Miguel Reyes Marín
Fredy David Vera Gaona85′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy La Guaira otrzymali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Zespół La Guaira w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.