Deportes Tolima - America Mineiro-MG 2-2 (2-2). 5. kolejka Copa Libertadores

19 maja na Estadio Manuel Murillo Toro w Ibague odbył się pojedynek 5. kolejki Copa Libertadores pomiędzy drużynami Deportesu Tolima i Ameriki Mineiro-MG. Starcie zakończyło się remisem 2-2.

19 maja  na Estadio Manuel Murillo Toro w Ibague odbył się pojedynek  5. kolejki  Copa Libertadores pomiędzy drużynami Deportesu Tolima  i Ameriki Mineiro-MG. Starcie zakończyło się remisem 2-2.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Deportesu Tolima wygrał jeden raz, zremisował raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Ameriki Mineiro-MG w siódmej minucie spotkania, gdy Marlon Lopes strzelił pierwszego gola.

W 26. minucie sędzia pokazał kartkę Jose Moi, piłkarzowi Deportesu Tolima.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Ameriki Mineiro-MG w 27. minucie spotkania, gdy Iago Maidana zdobył z rzutu karnego drugą bramkę.

Piłkarze Deportesu Tolima odpowiedzieli strzeleniem gola. W 40. minucie na listę strzelców wpisał się Anderson Plata. Przy zdobyciu bramki pomógł Jonathan Marulanda.

Drużyna Ameriki Mineiro-MG krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko trzy minuty, ponieważ jedenastka Deportesu Tolima doprowadziła do remisu. Gola strzelił Michael Rangel. W ostatniej minucie pierwszej połowy kartkę dostał Iago Maidana z Ameriki Mineiro-MG.

W 45. minucie Juan Ramirez został zastąpiony przez Rodriguinha. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 2-2.

W 65. minucie kartkę dostał Juninho Valoura, zawodnik Ameriki Mineiro-MG. Trener Deportesu Tolima postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił pomocnika Daniela Catana i na pole gry wprowadził napastnika Gustava Ramireza. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Na 11 minut przed zakończeniem starcia kartkę otrzymał Pedrinho z jedenastki Ameriki Mineiro-MG. W 80. minucie Michael Rangel został zmieniony przez Juana Caiceda, a za Rodriga Urenę wszedł na boisko Cristian Trujillo, co miało wzmocnić drużynę Deportesu Tolima. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Aloisia na Kawego oraz Lucasa Kala na Gustava Marquesa. W drugiej połowie nie padły bramki.

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Piłkarze Deportesu Tolima obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Zespół Deportesu Tolima w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Ameriki Mineiro-MG dokonała pięciu zmian.