Delfín SC - Palmeiras Sao Paulo 1-3 (0-2). CONMEBOL Libertadores

25 listopada na Estadio Jocay w Mancie odbyło się spotkanie rozgrywek CONMEBOL Libertadores pomiędzy drużynami Delfín SC a Palmeiras. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Palmeiras 3-1, który wywalczył awans.

Zé Rafael 60'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Gabriel Menino wywołał eksplozję radości wśród kibiców Palmeiras , strzelając gola w 18. minucie meczu. W zdobyciu bramki pomógł Rony.

W 34. minucie kartką został ukarany Geovanny Nazareno, piłkarz gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Palmeiras w 36. minucie spotkania, gdy Rony zdobył z karnego drugą bramkę. W 37. minucie Francisco Mera został zmieniony przez Oscara Beníteza.

W ostatniej minucie pierwszej połowy arbiter pokazał kartkę Patrickowi de Pauli z jedenastki gości.

W 57. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Harolda Gonzáleza z Delfín SC, a w 58. minucie Ramiresa z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Palmeiras w 60. minucie spotkania, gdy Zé Rafael strzelił trzeciego gola. Asystę przy bramce po raz kolejny zaliczył Rony.

W 69. minucie w zespole Palmeiras doszło do zmiany. Danilo wszedł za Zé Rafala.

W tej samej minucie do własnej bramki trafił zawodnik Palmeiras Ramires. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Delfín SC doszło do zmiany. Juan Rojas wszedł za Jannera Coroza.

Niedługo później trener Palmeiras postanowił bronić wyniku. W 84. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Lucasa Limę wszedł Lucas Esteves, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gości utrzymać prowadzenie. W tej samej minucie Ramires został zmieniony przez Renana, a za Rony'ego wszedł na boisko Gabriel Silva, co miało wzmocnić drużynę Palmeiras. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Charles'a Véleza na Jhona Cifuentego. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry arbiter przyznał kartkę Carlosowi Garcésowi z Delfín SC.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-3.

Weverton Pereira da Silva
57′ Harold Jonathan González Guerrero
Marcos Luis Rocha Aquino
Carlos Emilio Rodríguez Rodríguez
Emerson Raymundo Santos
Agustín Ale Perego
Gustavo Raúl Gómez Portillo
34′ Geovanny Enrique Nazareno Simisterra
Mayke Rocha de Oliveira
37′ Francisco Javier Mera Herrera
Patrick de Paula Carreiro45′
86′ Charles Ariel Vélez Plaza
Gabriel Vinicius Menino  18′
71′ Janner Hitcler Corozo Alman
Lucas Rafael Araujo Lima84′
Julio Joao Ortiz Landázuri
. Ramires 69′ (samob.) 58′ 84′
José Adolfo Valencia Arrechea
José Rafael Vivian  60′ 69′
90′ Carlos John Garcés Acosta
Victor Hugo Baptista Mafra
71′ Juan Diego Rojas Caicedo
Danilo dos Santos de Oliveira69′
37′ Oscar Benítez
Adriano Reis Nantes Junior
Jairo Antonio Carreño Vélez
Marcelo Jose de Lima Filho
86′ Jhon Jairo Cifuente Vergara
Fabrício do Nascimento Biato
Segundo Arlen Portocarrero Rodríguez
Gabriel Silva Vieira86′

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy w pierwszej połowie, a w drugiej dwie. Piłkarze drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej także jedną.

Jedenastka Delfín SC wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.