CUD Lima - Independiente del Valle 3-2 (1-1). 5. kolejka CONMEBOL Libertadores

19 maja na Estadio Monumental odbyło się starcie 5. kolejki CONMEBOL Libertadores pomiędzy drużynami CUD Lima i Independiente' del Valle. Mecz zakończył się zwycięstwem CUD Lima 3-2.

C. Ortiz 59'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu Independiente' del Valle.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Independiente' del Valle w ósmej minucie spotkania, gdy Jhon Sánchez zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Cristian Pellerano.

Piłkarze CUD Lima nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 20. minucie Alex Valera wyrównał wynik meczu. Sytuację bramkową stworzył Aldo Corzo.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Trzeba było trochę poczekać, aby Alex Valera wywołał eksplozję radości wśród kibiców CUD Lima, strzelając kolejnego gola w 48. minucie pojedynku.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 59. minucie bramkę wyrównującą zdobył Cristian Ortiz. Asystę przy golu zaliczył Richard Schunke.

W 60. minucie Jhon Sánchez zastąpił Jacoba Murilla. Chwilę później trener CUD Lima postanowił bronić wyniku. W 65. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Rafaela Guarderasa wszedł José Zevallos, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gospodarzy utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę drużynie gospodarzy udało się strzelić gola i wygrać. W 67. minucie arbiter ukarał żółtą kartką José Rugela z CUD Lima, a w 70. minucie Luisa Segovię z drużyny przeciwnej.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 71. minucie wynik ustalił Nelinho Quina. Bramka padła po podaniu Alda Corza.

Między 72. a 78. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. W 72. minucie boisko opuścili zawodnicy Independiente' del Valle: Bryan García, Jhoanner Chávez, a na ich miejsce weszli Lorenzo Faravelli, Luis Segovia. Trener Independiente' del Valle wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Efréna Merę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Pedro Vite.

Na pięć minut przed zakończeniem spotkania w drużynie CUD Lima doszło do zmiany. Hernán Novick wszedł za Armanda Alfagemego. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-2.

Wellington Moisés Ramírez Preciado
78′ Aldo Sebastián Corzo Chávez
Richard Hernán Schunke
67′ José Leonardo Rugel Morán
Luis Geovanny Segovia Vega70′ 72′
 71′ Nelinho Minzúm Quina Asín
Lorenzo Abel Faravelli72′
65′ Rafael Guarderas Saravia
Jhon Jairo Sánchez Enríquez  8′ 60′
85′ Armando André Alfageme Palacios
Pedro Jeampierre Vite Uca80′
Alberto Abdiel Quintero Medina
Cristian Jonatan Ortiz  59′ 72′
 20′, 48′ Alex Eduardo Valera Sandoval
Anthony Rigoberto Landázuri Estacio
65′ José Fernando Zevallos Villanueva
Jacob Israel Murillo Moncada60′
85′ Hernán Novick Rettich
Nicolás Previtali
Piero Aldair Quispe Córdova
Joffre Andrés Escobar Moyano
Tiago Cantoro Armentano

Luis Alfredo Urruti Giménez

Przewaga zespołu Independiente' del Valle w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast drużyna Independiente' del Valle w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.