CSD Independiente del Valle - Palmeiras Sao Paulo 0-1 (0-1). 4. kolejka CONMEBOL Libertadores

12 maja na Estadio Rodrigo Paz Delgado w Quito odbyło się spotkanie 4. kolejki CONMEBOL Libertadores pomiędzy drużynami Independiente' del Valle i Palmeiras. Mecz zakończył się zwycięstwem Palmeiras 1-0.

CONMEBOL Libertadores
2021-05-12 02:30 | Stadion: Estadio Rodrigo Paz Delgado | Arbiter: Jesús Valenzuela Sáez
CSD Independiente del Valle
Palmeiras Sao Paulo
0
1
Raphael Veiga 43'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Palmeiras.

Zespół Palmeiras od początku meczu skupił się na obronie własnej bramki. Przeciwnicy długo próbowali sforsować linię obrony. Między 28. a 42. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy i dwie drużynie przeciwnej.

Pod koniec pierwszej połowy jedyną bramkę z karnego zdobył Raphael Veiga dla jedenastki Palmeiras. Bramka padła w tej samej minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Palmeiras.

W 64. minucie Luiz Adriano został zmieniony przez Danila Barbosę. W 72. minucie Patrick de Paula został zmieniony przez Danila, co miało wzmocnić zespół Palmeiras. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Cristiana Pellerana na Bryana Garcíę.

Trener Independiente' del Valle postanowił zagrać agresywniej. W 77. minucie zmienił obrońcę Anthony'ego Landázuriego i na pole gry wprowadził napastnika Joffre'a Escobara. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 84. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Brian Montenegro, Fernando Guerrero, a na ich miejsce weszli Pedro Vite, Jhon Sánchez. Chwilę później trener Palmeiras postanowił bronić wyniku. W 89. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Raphaela Veigę wszedł Mayke, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Palmeiras utrzymać prowadzenie.

W tej samej minucie w zespole Palmeiras doszło do zmiany. Gustavo Scarpa wszedł za Felipe Mela. W drugiej połowie nie padły gole.

Ortiz
42′ Wellington Moisés Ramírez Preciado
Weverton Pereira da Silva
29′ 77′ Anthony Rigoberto Landázuri Estacio
Raphael Cavalcante Veiga  43′ (k.) 89′
39′ 84′ Pedro Jeampierre Vite Uca
Marcos Luis Rocha Aquino
Lorenzo Abel Faravelli
Victor Luis Chuab Zamblauskas
84′ Jhon Jairo Sánchez Enríquez
Patrick de Paula Carreiro28′ 72′
76′ Cristian Alberto Pellerano
Mayke Rocha de Oliveira89′
76′ Bryan Jahir García Realpe
Matías Nicolás Viña Susperreguy
84′ Fernando Alexander Guerrero Vásquez
Gustavo Henrique Furtado Scarpa89′
77′ Joffre Andrés Escobar Moyano
Pedro Henrique Rodrigues Bicalho
84′ Brian Guillermo Montenegro Benítez
Willian Gomes de Siqueira

Wesley Ribeiro Silva

Drużyna Independiente' del Valle miała 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał trzy żółte kartki piłkarzom Independiente' del Valle, a zawodnikom gości pokazał dwie.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy w drugiej połowie.