Reklama

Reklama

CSD Independiente del Valle - Gremio Porto Alegre 2-1 (0-1). CONMEBOL Libertadores

W spotkaniu rozgrywek CONMEBOL Libertadores, które rozegrane zostało 10 kwietnia, drużyna Independiente' del Valle wygrała z Gremio 2-1 (0-1). Pojedynek odbył się na Estadio Defensores del Chaco w Asunciónie.

W  spotkaniu rozgrywek CONMEBOL Libertadores, które rozegrane zostało 10 kwietnia, drużyna Independiente' del Valle wygrała  z Gremio  2-1 (0-1). Pojedynek odbył się na Estadio Defensores del Chaco w Asunciónie.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu zawodnicy Gremio nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W dziewiątej minucie na listę strzelców wpisał się Diego Souza. To już czwarte trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zaliczył Alisson.

Między 10. a 26. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Gremio i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Gremio.

Drugą połowę zespół Gremio rozpoczął w zmienionym składzie, za Césara Pinaresa wszedł Darlan Mendes. W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania żółtą kartką został ukarany Ruan, zawodnik Gremio.

Reklama

Drużyna Gremio długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 44 minuty, jednak zespół Independiente' del Valle doprowadził do remisu. Gola strzelił Lorenzo Faravelli. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola pomógł Brian Montenegro.

W 59. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Ruan z zespołu Gremio i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 47. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Independiente' del Valle w 61. minucie spotkania, gdy Lorenzo Faravelli zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. W 62. minucie Cristian Pellerano został zmieniony przez Bryana Garcíę.

Między 62. a 76. minutą, boisko opuścili piłkarze Independiente' del Valle: Cristian Ortiz, José Hurtado, Brian Montenegro, Pedro Vite, na ich miejsce weszli: Jacob Murillo, Jhon Sánchez, Joffre Escobar, Efrén Mera. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Diego Souzy, Lucasa Silvy, Alissona, Felipe zajęli: David Braz, Fernando Henrique, Leo Chú, Cortez. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację na pięć minut przed zakończeniem starcia, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Independiente' del Valle: Efrénowi Merze i Bryanowi Garcíi. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Zespół Independiente' del Valle był w posiadaniu piłki przez 69 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Zawodnicy Gremio dostali w meczu trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy trzy żółte.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.

To był dopiero pierwszy mecz w tej rundzie rozgrywek. Obie drużyny spotkają się w rewanżu, który odbędzie się 15 kwietnia w Porto Alegre. Strata Gremio wciąż jest do odrobienia.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL