CSD Independiente del Valle - CSD Defensa y Justicia 1-1 (1-1). 1. kolejka CONMEBOL Libertadores

22 kwietnia na Estadio Rodrigo Paz Delgado w Quito odbył się mecz 1. kolejki CONMEBOL Libertadores pomiędzy drużynami Independiente' del Valle i Defensa y Justicia. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

CONMEBOL Libertadores
2021-04-22 02:00 | Stadion: Estadio Rodrigo Paz Delgado | Arbiter: Mario Alberto Díaz de Vivar
CSD Independiente del Valle
CSD Defensa y Justicia
1
1
C. Ortiz 28'
C. Rotondi 7'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to zawodnicy Defensa y Justicia otworzyli wynik. W siódmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Carlos Rotondi.

Drużyna gospodarzy wyrównała wynik meczu. W 28. minucie gola wyrównującego strzelił Cristian Ortiz. Asystę zanotował José Hurtado.

W 29. minucie Luis Segovia został zastąpiony przez Jacoba Murilla. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 50. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Bryana Garcíę z Independiente' del Valle, a w 56. minucie Lautara Escalantego z drużyny przeciwnej. W 55. minucie w jedenastce Defensa y Justicia doszło do zmiany. Emanuel Brítez wszedł za Nahuela Gallarda.

Trener Independiente' del Valle postanowił zagrać agresywniej. W 59. minucie zmienił pomocnika Bryana Garcíę i na pole gry wprowadził napastnika Pedro Vite'a, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Między 70. a 78. minutą, boisko opuścili zawodnicy Defensa y Justicia: Miguel Merentiel, Ciro Rius, Lautaro Escalante, Carlos Rotondi, na ich miejsce weszli: Tomás Ortiz, Francisco Pizzini, Raúl Loaiza, José González. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Briana Montenegra, José Hurtada, Fernanda Guerrera zajęli: Joffre Escobar, Jhon Sánchez, Jhoanner Chávez. Na dwie minuty przed zakończeniem starcia arbiter pokazał kartkę Cristianowi Pelleranowi, piłkarzowi Independiente' del Valle.

Matías Nicolás Rodríguez
29′ Luis Geovanny Segovia Vega
Néstor Adriel Breitenbruch
William Joel Pacho Tenorio
Adonis Uriel Frías
50′ 59′ Bryan Jahir García Realpe
Nahuel Ezequiel Gallardo55′
78′ José Andrés Hurtado Cheme
Juan Gabriel Rodríguez
78′ Fernando Alexander Guerrero Vásquez
Lautaro Tomás Escalante56′ 76′
88′ Cristian Alberto Pellerano
Ciro Pablo Rius Aragallo70′
Lorenzo Abel Faravelli
Carlos Rodolfo Rotondi  7′ 76′
77′ Brian Guillermo Montenegro Benítez
Nicolás Martín Tripichio
 28′ Cristian Jonatan Ortiz
Miguel Ángel Merentiel Serrano70′
Joan Onofre López Reina
Lautaro Amade
Jorge Bladimir Pinos Haiman
Marcos Ignacio Ledesma
78′ Jhoanner Stalin Chávez Quintero
Valentín Larralde
29′ Jacob Israel Murillo Moncada
Raúl Alberto Loaiza Morelos76′
Nicolás Previtali
Tomás Facundo Mariano Ortiz70′
78′ Jhon Jairo Sánchez Enríquez
José Nicolás González76′
77′ Joffre Andrés Escobar Moyano
Eugenio Horacio Isnaldo
59′ Pedro Jeampierre Vite Uca
Francisco Andrés Pizzini70′

Przewaga zespołu Independiente' del Valle w posiadaniu piłki była ogromna (78 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Zawodnicy Independiente' del Valle obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników.