CSD Defensa y Justicia - Palmeiras Sao Paulo 1-2 (0-0). 3. kolejka CONMEBOL Libertadores

5 maja na Estadio Norberto Tito Tomaghello we Florencio Vareli odbyło się starcie 3. kolejki CONMEBOL Libertadores pomiędzy drużynami Defensa y Justicia i Palmeiras. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Palmeiras 2-1.

CONMEBOL Libertadores
2021-05-05 02:30 | Stadion: Estadio Norberto Tito Tomaghello | Arbiter: Wilmar Alexander Roldán Pérez
CSD Defensa y Justicia
Palmeiras Sao Paulo
1
2
N. Tripichio 68'
Rony 47',56'

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 19. a 43. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Defensa y Justicia.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na drugą połowę drużyna Defensa y Justicia wyszła w zmienionym składzie, za Nahuela Gallarda wszedł Ciro Rius. Także w zespole Palmeiras w czasie przerwy zaszły zmiany, za Danila wszedł Felipe Melo.

Na początku drugiej połowy to zawodnicy Palmeiras otworzyli wynik. W 47. minucie bramkę zdobył Rony. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Luiz Adriano.

W 53. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Emanuela Bríteza z Defensa y Justicia, a w 54. minucie Victora Luisa z drużyny przeciwnej.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Palmeiras, zdobywając kolejną bramkę. W 56. minucie Rony po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 0-2. Asystę przy golu po raz kolejny zaliczył Luiz Adriano.

Niedługo później Nicolás Tripichio wywołał eksplozję radości wśród kibiców Defensa y Justicia, zdobywając bramkę w 68. minucie spotkania. Przy strzeleniu gola pomagał Marcelo Benítez.

W 75. minucie w drużynie Palmeiras doszło do zmiany. Danilo Barbosa wszedł za Patricka de Paulę. W 80. minucie Luiz Adriano został zastąpiony przez Wesleya. Na siedem minut przed zakończeniem starcia kartkę dostał Juan Rodríguez z zespołu gospodarzy.

W 89. minucie w jedenastce Defensa y Justicia doszło do zmiany. Tomás Ortiz wszedł za Raúla Loaizę. Chwilę później trener Palmeiras postanowił bronić wyniku. W drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku postawił na defensywę. Za pomocnika Raphaela Veigę wszedł Mayke, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Palmeiras utrzymać prowadzenie. Jedenastce Defensa y Justicia zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Palmeiras.

Luan Garcia Teixeira
53′ Emanuel Brítez
Renan Victor da Silva
83′ Juan Gabriel Rodríguez
Gustavo Raúl Gómez Portillo
Matías Nicolás Rodríguez
Raphael Cavalcante Veiga90′
 68′ Nicolás Martín Tripichio
Marcos Luis Rocha Aquino
19′ Gabriel Alejandro Hachen
Victor Luis Chuab Zamblauskas54′
46′ Nahuel Ezequiel Gallardo
Patrick de Paula Carreiro75′
Marcelo Nicolás Benítez
Danilo dos Santos de Oliveira46′
43′ 89′ Raúl Alberto Loaiza Morelos
Ronielson da Silva Barbosa  47′, 56′
36′ Walter Ariel Bou
Mayke Rocha de Oliveira90′
89′ Tomás Facundo Mariano Ortiz
Danilo Barbosa da Silva75′
José Nicolás González
Gustavo Henrique Furtado Scarpa
46′ Ciro Pablo Rius Aragallo
Felipe Melo de Carvalho46′

Gabriel Vinicius Menino

José Rafael Vivian

Giovani Henrique Amorim da Silva

Willian Gomes de Siqueira

Wesley Ribeiro Silva80′

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu pięć żółtych kartek, a ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast drużyna Palmeiras w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.