CSD Defensa y Justicia - CSD Independiente del Valle 1-1 (1-1). 6. kolejka CONMEBOL Libertadores

28 maja na Estadio Norberto Tito Tomaghello we Florencio Vareli odbyło się starcie 6. kolejki CONMEBOL Libertadores pomiędzy drużynami Defensa y Justicia i Independiente' del Valle. Mecz zakończył się remisem 1-1.

CONMEBOL Libertadores
2021-05-28 00:00 | Stadion: Estadio Norberto Tito Tomaghello | Arbiter: Edina Alves Batista
CSD Defensa y Justicia
CSD Independiente del Valle
1
1
B. Romero 36'
J. Escobar 11'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Independiente' del Valle w 11. minucie spotkania, gdy Joffre Escobar strzelił pierwszego gola. Asystę zanotował Efrén Mera.

Jedenastka Defensa y Justicia wyrównała wynik meczu. W 36. minucie na listę strzelców wpisał się Braian Romero. To już trzecie trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy strzeleniu gola asystował Enzo Fernández.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 58. minucie Lorenzo Faravelli został zastąpiony przez Bryana Garcíę. W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Cristian Ortiz, Nicolás Previtali, a na ich miejsce weszli Brian Montenegro, Cristian Pellerano.

Chwilę później trener Independiente' del Valle postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł Jhon Sánchez, a murawę opuścił Jhoanner Chávez. Jedyną kartkę w meczu obejrzał Cristian Ortiz z Independiente' del Valle. Była to 65. minuta spotkania. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Defensa y Justicia doszło do zmiany. Lautaro Escalante wszedł za Cira Riusa.

Trener Defensa y Justicia postanowił zagrać agresywniej. W 65. minucie zmienił pomocnika Tomása Martíneza i na pole gry wprowadził napastnika Miguela Merentiela. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 74. minucie w drużynie Independiente' del Valle doszło do zmiany. Pedro Vite wszedł za Joffre'a Escobara. W 80. minucie arbiter wskazał na wapno, ale Cristian Ortiz nie zmienił rezultatu meczu. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystał zespół Independiente' del Valle.

Wellington Moisés Ramírez Preciado
89′ Matías Nicolás Rodríguez
José Andrés Hurtado Cheme
65′ Tomás Martínez
Cristian Alberto Pellerano58′
65′ Ciro Pablo Rius Aragallo
Jhoanner Stalin Chávez Quintero63′
83′ Enzo Jeremías Fernández
Lorenzo Abel Faravelli58′
Carlos Rodolfo Rotondi
Efrén Alexander Mera Moreira
Raúl Alberto Loaiza Morelos
Brian Guillermo Montenegro Benítez58′
 36′ Braian Ezequiel Romero
Joffre Andrés Escobar Moyano  11′ 74′
Marcos Ignacio Ledesma
Jorge Bladimir Pinos Haiman
89′ Franco Ezequiel Paredes
Bryan Jahir García Realpe58′
65′ Lautaro Tomás Escalante
Fernando Alexander Guerrero Vásquez
83′ Valentín Larralde
Nicolás Previtali58′
65′ Miguel Ángel Merentiel Serrano
Jhon Jairo Sánchez Enríquez63′

Cristian Jonatan Ortiz58′ 80′ (k.) 65′

Pedro Jeampierre Vite Uca74′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Sędzia nie ukarał piłkarzy Defensa y Justicia żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną żółtą.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół Independiente' del Valle w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.