CONMEBOL Libertadores: Palmeiras Sao Paulo - Gremio Porto Alegre 1-2 (1-2)

28 sierpnia w São Paulo odbył się mecz rozgrywek CONMEBOL Libertadores pomiędzy drużynami Palmeiras a Gremio. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Gremio 2-1. Ponieważ w pierwszym starciu zwyciężyła jedenastka Palmeiras tylko 1-0, więc awans wywalczył zespół Gremio.

CONMEBOL Libertadores
2019-08-28 02:30 | Stadion: Estádio Municipal Paulo Machado de Carvalho | Arbiter: N. Pitana
Alisson 22'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 41 meczów jedenastka Palmeiras wygrała 18 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz 14 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 14. minucie kartkę obejrzał Maicon z drużyny gości.

W pierwszych minutach meczu zawodnicy Palmeiras nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Luiz Adriano.

Piłkarze Gremio odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 18. minucie na listę strzelców wpisał się Everton. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Alisson.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Gremio w 22. minucie spotkania, gdy Alisson strzelił drugiego gola. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 29. minucie kartkę dostał Matheus Henrique, zawodnik gości. W 30. minucie Maicon został zastąpiony przez Rômula. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę jedenastka Palmeiras rozpoczęła w zmienionym składzie, za Williana wszedł Deyverson. W 48. minucie kartkę otrzymał Jean Pyerre z Gremio.

Niedługo później trener Gremio postanowił wzmocnić linię napadu i w 64. minucie zastąpił zmęczonego André. Na boisko wszedł Pepê, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 66. minucie Gustavo Scarpa został zmieniony przez Zé Rafala, a za Brunona Henriquego wszedł na boisko Raphael Veiga, co miało wzmocnić zespół Palmeiras. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alissona na Diego Tardellego. Od 78. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Gremio i jedną drużynie przeciwnej.

Leonardo Gomes da Conceição Silva
89′ Marcos Luis Rocha Aquino
Walter Kannemann
74′ Bruno Henrique Corsini
Jean Pyerre Casagrande Silveira Correa48′
Thiago dos Santos
Alisson Euler de Freitas Castro  22′ 78′ 82′
66′ Gustavo Henrique Furtado Scarpa
Matheus Henrique de Souza29′
 14′ . Luiz Adriano
Maicon Thiago Pereira de Souza14′ 30′
46′ Willian Gomes de Siqueira
Jonathan Doin
74′ Raphael Cavalcante Veiga
Patrick Machado Ferreira
66′ José Rafael Vivian
Eduardo Gabriel Aquino Cossa64′
Miguel Ángel Borja Hernández
Luciano da Rocha Neves
46′ Brum Deyverson
Luan Guilherme de Jesús Vieira
Carlos Eduardo Ferreira de Souza
Diego Tardelli Martins82′

Przewaga drużyny Palmeiras w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Palmeiras, natomiast zawodnikom gości pokazał pięć.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.