CONMEBOL Libertadores: Internacional Porto Alegre - CFP de la Universidad de Chile 2-0 (1-0)

11 lutego na Estádio José Pinheiro Borda odbył się pojedynek rozgrywek CONMEBOL Libertadores pomiędzy drużynami Porto Alegre a Universidadu de Chile. Starcie zakończyło się zwycięstwem Porto Alegre 2-0. Ponieważ w pierwszym meczu padł remis 0-0, awans wywalczyła jedenastka Porto Alegre.

Marcos Guilherme 76'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna Porto Alegre wygrała dwa razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko raz.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 14. minucie Patrick został zmieniony przez Boschilię.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Matías Rodríguez z zespołu gości. Była to 30. minuta starcia.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Porto Alegre w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 43. minucie bramkę zdobył Boschilia.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Porto Alegre.

W 46. minucie Fernando Cornejo został zmieniony przez Gonzala Espinozę, a za Angela Henriqueza wszedł na boisko César Lobos, co miało wzmocnić jedenastkę Universidadu de Chile. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Andrésa D'Alessandra na Marcosa Guilhermego w 62. minucie. Między 51. a 54. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Drużyna Universidadu de Chile ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Na kwadrans przed zakończeniem meczu wynik ustalił Marcos Guilherme. Sytuację bramkową stworzył Moisés.

Między 78. a 83. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W 83. minucie Pablo Aránguiz został zmieniony przez Jonathana Zacaríę, co miało wzmocnić jedenastkę Universidadu de Chile. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Damiána Musta na Johnny'ego. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Luis Enrique Del Pino Mago
51′ Rodinei Marcelo de Almeida
Matías Nicolás Rodríguez30′
54′ 62′ Andrés Nicolás D'Alessandro
Pablo Mauricio Aránguiz Salazar83′
14′ Patrick Bezerra do Nascimento
Fernando Nicolás Cornejo Miranda46′
Edenílson Andrade dos Santos
Sebastián Paolo Galani Villega
78′ 84′ Damián Marcelo Musto
Camilo Andrés Moya Carreño83′
82′ Rodrigo Oliveira Lindoso
Joaquín Oscar Larrivey
82′ José Paolo Guerrero Gonzáles
Gonzalo Alejandro Espinoza Toledo46′
14′  43′ Gabriel Boschilia
Jimmy Antonio Martínez Ruiz
84′ João Lucas de Souza Cardoso
Jonathan Fabián Zacaría83′
62′  76′ Marcos Guilherme de Almeida Santos Matos

Drużyna Porto Alegre była w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu. Wyjątkowa nieporadność napastników Universidadu de Chile była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu pięć żółtych kartek, a ich przeciwnicy trzy.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.