CONMEBOL Libertadores: Gremio Porto Alegre - Palmeiras Sao Paulo 0-1 (0-1)

W ćwierćfinale rozgrywek CONMEBOL Libertadores, który rozegrany został 21 sierpnia, drużyna Gremio przegrała z Palmeiras 0-1 (0-1).

Gustavo Scarpa 31'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 40 razy. Drużyna Palmeiras wygrała aż 17 razy, zremisowała 14, a przegrała tylko dziewięć.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W dziewiątej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Felipe Mela z Palmeiras, a w 18. minucie Waltera Kannemanna z drużyny przeciwnej.

W 19. minucie Bruno Cortez został zastąpiony przez Juninha Capixabę.

Jedynego gola meczu strzelił Gustavo Scarpa dla drużyny Palmeiras. Bramka padła w tej samej minucie. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę zaliczył Marcos Rocha.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Palmeiras.

W 58. minucie André został zmieniony przez Diego Tardellego, co miało wzmocnić drużynę Gremio . Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Gustava Scarpę na Raphaela Veigę w 67. minucie oraz Luiza Adriana na Carlosa Eduarda w tej samej minucie. Na kwadrans przed zakończeniem meczu w zespole Gremio doszło do zmiany. Luciano wszedł za Alissona.

W 77. minucie czerwoną kartkę obejrzał Felipe Melo, tym samym drużyna gości musiała końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymała korzystny wynik. Na 10 minut przed zakończeniem starcia w zespole Palmeiras doszło do zmiany. Thiago Santos wszedł za Williana. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Thiagowi Santosowi z Palmeiras. Była to 81. minuta spotkania.

Weverton Pereira da Silva
19′ Bruno Cortês Barbosa
Diogo Barbosa Mendanha
Pedro Tonon Geromel
Luan Garcia Teixeira
Leonardo Gomes da Conceição Silva
Gustavo Raúl Gómez Portillo
18′ Walter Kannemann
Marcos Luis Rocha Aquino
Jean Pyerre Casagrande Silveira Correa
Bruno Henrique Corsini
76′ Alisson Euler de Freitas Castro
Gustavo Henrique Furtado Scarpa  31′ 67′
Matheus Henrique de Souza
Felipe Melo de Carvalho9′ 77′
Maicon Thiago Pereira de Souza
. Luiz Adriano75′
58′ André Felipe Ribeiro de Souza
Victor Luis Chuab Zamblauskas
19′ Luis Antonio da Rocha Junior
José Rafael Vivian
76′ Luciano da Rocha Neves
Miguel Ángel Borja Hernández
Luan Guilherme de Jesús Vieira
Brum Deyverson
58′ Diego Tardelli Martins
Carlos Eduardo Ferreira de Souza75′

Przewaga drużyny Gremio w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom Palmeiras, natomiast zawodnikom gospodarzy wręczył jedną żółtą.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.