CONMEBOL Libertadores: Gremio Porto Alegre - Club Libertad Asuncion 2-0 (0-0)

W starciu rozgrywek CONMEBOL Libertadores, które rozegrane zostało 26 lipca, drużyna Gremio wygrała z Libertadem 2-0 (0-0).

David Braz 84'

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Między 23. a 40. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Libertadu i jedną drużynie przeciwnej.

W 51. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Pedro Geromel osłabiając tym samym drużynę gospodarzy. W 56. minucie Edgar Benitez został zmieniony przez Adriána Martíneza.

Chwilę później trener Gremio postanowił bronić wyniku. W 57. minucie postawił na defensywę. Za napastnika André wszedł David Braz, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gospodarzy utrzymać prowadzenie. W 61. minucie Alfio Oviedo został zmieniony przez Rodriga Rivera, co miało wzmocnić zespół Libertadu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jeana Pyerre'a na Diego Tardellego.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Gremio w końcu przyniosły efekt bramkowy. Bramkę na 1-0 na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy zdobył Diego Tardelli. Przy strzeleniu gola asystował Walter Kannemann.

W 83. minucie w zespole Libertadu doszło do zmiany. Oscar Cardozo wszedł za Antonia Bareirę.

Niedługo później David Braz wywołał eksplozję radości wśród kibiców Gremio, strzelając kolejnego gola w 84. minucie spotkania. W zdobyciu bramki pomógł Alisson.

Na cztery minuty przed zakończeniem pojedynku w drużynie Gremio doszło do zmiany. Rômulo wszedł za Maicona. W 87. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Brunona Corteza z Gremio, a w szóstej minucie doliczonego czasu starcia Ivána Franco z drużyny przeciwnej. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

Martin Silva
87′ Bruno Cortês Barbosa
Luis Carlos Cardozo Espillaga
51′ Pedro Tonon Geromel
Paulo Cesar da Silva Barrios
Leonardo Gomes da Conceição Silva
Iván Rodrigo Piris Leguizamón
Walter Kannemann
Matías David Espinoza Acosta40′
23′ 63′ Jean Pyerre Casagrande Silveira Correa
Iván René Franco Díaz90′
Alisson Euler de Freitas Castro
Alexander Mejia
Matheus Henrique de Souza
Cristian Riveros
86′ Maicon Thiago Pereira de Souza
Alfio Ovidio Oviedo Álvarez61′
57′ André Felipe Ribeiro de Souza
Edgar Milciades Benitez Santander56′
Sousa Soares Everton
Antonio Bareiro Álvarez38′ 83′
. Julio Cesar
Carlos María Servín Caballero
57′  84′ David Braz de Oliveira Filho
Macnelly Torres Berrío
86′ Rômulo Borges Monteiro
Lucas Daniel Sanabria Brítez
63′  71′ Diego Tardelli Martins

Sędzia wręczył jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy w pierwszej połowie, natomiast w drugiej jedną żółtą oraz jedną czerwoną. Zawodnicy drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej jedną.