CONMEBOL Libertadores: Flamengo Río de Janeiro - CS Emelec 2-0 (2-0) rzuty karne 4-2

1 sierpnia w Rio de Janeiro odbyło się spotkanie rozgrywek CONMEBOL Libertadores pomiędzy drużynami Flamengo Río de Janeiro a CS Emelec. Starcie zakończyło się zwycięstwem Flamengo Río de Janeiro 2-0. Ponieważ w pierwszym pojedynku zwyciężyła drużyna CS Emelec 2-0 rozegrano rzuty karne, po których awans wywalczyła jedenastka Flamengo Río de Janeiro wygrywając w nich 4-2.

CONMEBOL Libertadores
2019-08-01 02:30 | Stadion: Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) | Arbiter: N. Pitana
Flamengo Río de Janeiro
CS Emelec
2
0
PO DOGRYWCE, KARNE 4⁃2
Gabriel Barbosa 10',19'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Drużyna Flamengo Río de Janeiro wygrała aż pięć razy, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Flamengo Río de Janeiro w 10. minucie spotkania, gdy Gabriel Barbosa strzelił z rzutu karnego pierwszego gola.

Zespół CS Emelec ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 19. minucie Gabriel Barbosa po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 2-0. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Éverton Ribeiro.

Między 21. a 34. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom CS Emelec i jedną drużynie przeciwnej. W 40. minucie za Jordana Jaimego wszedł Joel Quintero. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Od 58 minuty boisko opuścili piłkarze Flamengo Río de Janeiro: Éverton Ribeiro, Gabriel Barbosa, Gerson, na ich miejsce weszli: Giorgian De Arrascaeta, Reinier, Orlando Berrío. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Fernanda Guerrera, Wílmera Godoya zajęli: Bryan Carabalí, Gabriel Cortéz. Od 66. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej.

Bryan Dennys Angulo Tenorio
90′ Gustavo Leonardo Cuéllar Gallego
Dixon Jair Arroyo Espinoza34′
58′ Éverton Augusto de Barros Ribeiro
Bryan Alfredo Cabezas Segura
83′ Gerson Santos da Silva
Romario Javier Caicedo Ante
90′ Willian Souza Arão da Silva
Wílmer Javier Godoy Quiñónez90′
 10′ (k.), 19′ 71′ Gabriel Barbosa Almeida
Fernando Alexander Guerrero Vásquez64′
21′ Bruno Henrique Pinto
Hólger Eduardo Matamoros Chunga
71′ Reinier Jesus Carvalho
Pedro Ángel Quiñónez Rodríguez
58′ Giorgian De Arrascaeta
Joao Joshimar Rojas López
Hugo Moura Arruda da Silva
Daniel Patricio Angulo Arroyo
Robert Ayrton Piris Da Motta
Ronaldo Iván Johnson Mina
83′ Orlando Enrique Berrío Meléndez
Carlos Alfredo Orejuela Quiñónez
Lucas da Silva de Jesus
Edwuin Alexander Pernía Martínez

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. W rzutach karnych drużyna Flamengo Río de Janeiro pokonała zawodników CS Emelec 4-2. Swoją drużynę pogrążyli Dixon Arroyo, Nicolás Queiroz, którzy nie wykorzystali karnych.

Drużyna Flamengo Río de Janeiro była w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Sędzia w pierwszej połowie pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gości, a w drugiej dostali tyle samo. Zawodnicy Flamengo Río de Janeiro obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej jedną więcej.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.