CONMEBOL Libertadores: Deportivo Táchira San Cristobal - CD Independiente Medellin 2-0 (1-0)

11 lutego na Estadio Polideportivo de Pueblo Nuevo w San Cristóbalu odbyło się starcie rozgrywek CONMEBOL Libertadores pomiędzy drużynami Deportiva Táchira a Independiente Medellin. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Deportiva Táchira 2-0. Ponieważ w pierwszym pojedynku zwyciężyła jedenastka Independiente' Medellin 4-0, więc to ona wywalczyła awans.

CONMEBOL Libertadores
2020-02-11 23:15 | Stadion: Estadio Polideportivo de Pueblo Nuevo | Arbiter: A. Matonte
Deportivo Táchira San Cristobal
CD Independiente Medellin
2
0
C. Cermeño 38'
D. Angarita 68'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Independiente Medellin.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Deportiva Táchira w 38. minucie spotkania, gdy Carlos Cermeño strzelił pierwszego gola.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Deportiva Táchira.

W 46. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Yefersona Velasca z Deportiva Táchira, a w 66. minucie Yuliána Gómeza z drużyny przeciwnej.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Deportiva Táchira, zdobywając kolejną bramkę. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Douglar Angarita.

W 70. minucie kartką został ukarany Nicolás Foglia, zawodnik gospodarzy. W 77. minucie Maicol Balanta został zmieniony przez Juana Cuestę. W tej samej minucie Carlos Cermeño został zmieniony przez Jacoba Kouffaty'ego, a za Yefersona Velasca wszedł na boisko Javier del Valle, co miało wzmocnić zespół Deportiva Táchira. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Andrésa Ricaurte'a na Francisca Floresa oraz Larry'ego Angula na Yesida Díaza.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Deportivo Táchira: Miguelowi Camargowi w 78. minucie i Jacobowi Kouffaty'emu w trzeciej minucie doliczonego czasu spotkania. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

Andrés Felipe Cadavid Cardona
70′ Nicolás Adrián Foglia
Luis Hernando Mena Sepúlveda
78′ Miguel Elías Camargo Cañizalez
Javier Arley Reina Calvo
 38′ 77′ Carlos Eduardo Cermeño Uzcátegui
Andrés Ricaurte Vélez85′
Marlon Antonio Fernández Jiménez
Juan Fernando Caicedo Benítez
46′ 81′ Yeferson José Velasco Leal
Maicol Balanta Peña77′
 68′ Douglar Alexander Angarita Martínez
Yulián Andrés Gómez Mosquera66′
Cristopher Javier Varela Caicedo
Luis Erney Vásquez Caicedo
Edilmer Paolo Chacón Rojas
Yesid Alberto Díaz Montero90′
81′ Javier del Valle Liendo
Carlos Daniel Castro Hoyos
77′ 90′ Jacobo Salvador Kouffaty Agostini
Mauricio Cortés Armero

Juan Manuel Cuesta Baena77′

Jhord Bayron Garcés Moreno

Piłkarze Deportiva Táchira otrzymali w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast drużyna Independiente Medellin w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.