CONMEBOL Libertadores: CSD Independiente del Valle - Club Nacional de Football Montevideo 0-0

25 listopada na Estadio Rodrigo Paz Delgado w Quito odbył się pojedynek rozgrywek CONMEBOL Libertadores pomiędzy drużynami Independiente' del Valle a CF Nacional. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem CF Nacional 0-0, który wywalczył awans.

CONMEBOL Libertadores
2020-11-25 23:15 | Stadion: Estadio Rodrigo Paz Delgado | Arbiter: Raphael Claus
CSD Independiente del Valle
Club Nacional de Football Montevideo
0
0

Taktyka trenera drużyny CF Nacional już od samego początku meczu była przejrzysta. Nie trzeba było być ekspertem, żeby zobaczyć, że skupiła się ona głównie na zamurowaniu dostępu do swojej bramki. Przeciwnicy długo nie mieli pomysłu na to, jak oszukać obrońców drużyny CF Nacional. Między 25. a 45. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom CF Nacional i jedną drużynie przeciwnej.

W 65. minucie Alfonso Trezza został zastąpiony przez Ignacia Loresa. W 66. minucie boisko opuścili zawodnicy CF Nacional: Gonzalo Castro, Claudio Yacob, a na ich miejsce weszli Gonzalo Bergessio, Rafael García.

W tej samej minucie w jedenastce Independiente' del Valle doszło do zmiany. Fernando Guerrero wszedł za Bryana Garcíę. Kibice Independiente' del Valle nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jhona Sáncheza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Jacob Murillo. Na 10 minut przed zakończeniem starcia arbiter pokazał kartkę Luisowi Segovii z Independiente' del Valle.

Od 82 minuty boisko opuścili zawodnicy Independiente' del Valle: Cristian Ortiz, Lorenzo Faravelli, na ich miejsce weszli: Edson Montaño, Braian Rivero. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Joaquína Trasantego, Emiliana Martíneza zajęli: Agustín González, Santiago Cartagena.

Mathías Nicolás Laborda Malseñido
80′ Luis Geovanny Segovia Vega
Renzo Miguel Orihuela Barcos
Beder Julio Caicedo Lastra
Carlos Ayrton Cougo Rivero33′
66′ Bryan Jahir García Realpe
Felipe Ignacio Carballo Ares
82′ Cristian Jonatan Ortiz
Alfonso Trezza Hernández65′
82′ Lorenzo Abel Faravelli
Emiliano Martínez Toranza25′ 90′
45′ 73′ Jacob Israel Murillo Moncada
Agustín González Pereira88′
66′ Fernando Alexander Guerrero Vásquez
Ignacio Lores Varela65′
Darlin Alberto Leiton Lamilla
Santiago Mariano Rodríguez Molina
Efrén Alexander Mera Moreira
Claudio Ariel Yacob66′
82′ Braian Abel Rivero
Brian Alexis Ocampo Ferreira
73′ Jhon Jairo Sánchez Enríquez
Thiago Vecino Berriel
82′ Edson Eli Montaño Angulo
Emiliano Agustín Villar Vidal

Przewaga jedenastki Independiente' del Valle w posiadaniu piłki była ogromna (78 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Zespół Independiente' del Valle w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast jedenastka CF Nacional w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.