CONMEBOL Libertadores: CS Emelec - Flamengo Río de Janeiro 2-0 (1-0)

W pojedynku rozgrywek CONMEBOL Libertadores, który rozegrany został 25 lipca, zespół CS Emelec wygrał z Flamengo Río de Janeiro 2-0 (1-0).

R. Caicedo 79'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na sześć meczów drużyna CS Emelec wygrała jeden raz, ale więcej przegrywała, bo aż pięć razy. Żadne spotkanie nie zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W 10. minucie Wílmer Godoy dał prowadzenie swojemu zespołowi. Przy zdobyciu bramki pomógł Fernando Guerrero.

W 13. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Fernanda Guerrera z CS Emelec, a w drugiej minucie doliczonego czasu Williana Arão z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny CS Emelec.

W 51. minucie Bryan Cabezas został zmieniony przez Carlosa Orejuelę. W 54. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Leandro Vega osłabiając tym samym zespół CS Emelec.

Trener Flamengo Río de Janeiro postanowił zagrać agresywniej. W 57. minucie zmienił obrońcę Rodineiego i na pole gry wprowadził napastnika Lincolna. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W tej samej minucie trener CS Emelec postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Nicolása Queiroza wszedł Marlon Mejía, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gospodarzy utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę zespołowi gospodarzy udało się strzelić gola i wygrać. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Flamengo Río de Janeiro: Gersonowi w 63. i Léo Duarte'owi w 67. minucie.

W 66. minucie boisko opuścili piłkarze Flamengo Río de Janeiro: Gustavo Cuéllar, Lucas Silva, a na ich miejsce weszli Willian Arão, Gerson.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników CS Emelec w 79. minucie spotkania, gdy Romario Caicedo zdobył drugą bramkę. Po raz kolejny do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Fernando Guerrero.

Na 10 minut przed zakończeniem starcia w drużynie CS Emelec doszło do zmiany. Bryan Carabalí wszedł za Fernanda Guerrera. W 85. minucie żółtą kartkę dostał Bruno Henrique, piłkarz Flamengo Río de Janeiro. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Rodinei Marcelo de Almeida57′
54′ Leandro Sebastián Vega
Leonardo Duarte da Silva67′
Bryan Dennys Angulo Tenorio
Marcio Rafael Rafinha
Dixon Jair Arroyo Espinoza
Renê Rodrigues Martins
51′ Bryan Alfredo Cabezas Segura
Ribas da Cunha Diego
 79′ Romario Javier Caicedo Ante
Gerson Santos da Silva63′ 66′
 10′ Wílmer Javier Godoy Quiñónez
Willian Souza Arão da Silva45′ 66′
13′ 80′ Fernando Alexander Guerrero Vásquez
Gabriel Barbosa Almeida
57′ Nicolás Queiroz Martínez
Bruno Henrique Pinto85′
Adrian Bone
Gabriel Batista de Souza
80′ Bryan Ignacio Carabalí Cañola
César Bernardo Dutra
57′ Marlon Mauricio Mejía Díaz
Orlando Enrique Berrío Meléndez
51′ Carlos Alfredo Orejuela Quiñónez
Lincoln Corrêa dos Santos57′
Edwuin Alexander Pernía Martínez
Lucas da Silva de Jesus66′

Przewaga zespołu Flamengo Río de Janeiro w posiadaniu piłki była ogromna (66 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Flamengo Río de Janeiro w pierwszej połowie, natomiast w drugiej trzy. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej jedną czerwoną.