CONMEBOL Libertadores: Corinthians Sao Paulo - Club Guarani Asuncion 2-1 (2-0)

13 lutego na Arena Corinthians w São Paulo odbył się mecz rozgrywek CONMEBOL Libertadores pomiędzy drużynami Corinthians a Guarani Asuncion. Starcie zakończyło się zwycięstwem Corinthians 2-1. Ponieważ w pierwszym spotkaniu zwyciężyła drużyna Guarani Asuncion 1-0, więc to ona wywalczyła awans.

F. Fernández 53'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Guarani Asuncion wygrała aż trzy razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Tuż po gwizdku sędziego arbiter przyznał żółtą kartkę Pedrinhowi z drużyny gospodarzy.

Niedługo po rozpoczęciu meczu Luan wywołał eksplozję radości wśród kibiców Corinthians, strzelając gola w dziewiątej minucie spotkania. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Corinthians: Víctorowi Cantillowi w 11. i Camasze w 14. minucie.

W 29. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Pedrinho osłabiając zespół gospodarzy. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w drugiej minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Corinthians w 32. minucie spotkania, gdy Mauro Boselli zdobył drugą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Silva Vagner.

W 34. minucie w zespole Guarani Asuncion doszło do zmiany. Nicolás Maná wszedł za Rolanda Garcíę. W czwartej minucie doliczonego czasu gry arbiter ukarał żółtą kartką Cristhiana Báeza, piłkarza gości. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę drużyna Guarani Asuncion rozpoczęła w zmienionym składzie, za José Florentína wszedł Raúl Bobadilla.

Zawodnicy gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W 53. minucie na listę strzelców wpisał się Fernando Fernández.

W 55. minucie żółtą kartką został ukarany Iván Ramírez, piłkarz Guarani Asuncion. W 62. minucie Sidcley został zastąpiony przez Lucasa Pitona. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Guarani Asuncion: Jhohanowi Romañie w 63. i Ángelowi Benítezowi w 70. minucie.

W 66. minucie Silva Vagner został zmieniony przez Gustava, a za Camachę wszedł na boisko Janderson, co miało wzmocnić zespół Corinthians. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Fernanda Fernándeza na Edgara Beniteza. W 85. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Jhohan Romaña, osłabiając drużynę gości. Pierwszą żółtą kartkę dostał on w 63. minucie. Zespołowi Guarani Asuncion zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Corinthians.

Cristhian Javier Báez45′
62′ Sidcley Ferreira Pereira
Ángel Guillermo Benítez
Pedro Henrique Ribeiro Gonçalves
Rolando García Guerreño34′
11′ Víctor Danilo Cantillo Jiménez
Iván Rodrigo Ramírez Segovia55′
14′ 80′ Guilherme de Aguiar Camacho
Jhohan Sebastián Romaña Espitia63′ 85′
2′ 29′ Pedrinho
Ángel María Benítez Argüello70′
 32′ Mauro Boselli
José Ignacio Florentín Bobadilla46′
 9′ Luan Guilherme de Jesús Vieira
Jorge Emanuel Morel Barrios
66′ Silva De Souza Vagner Love
Víctor Hugo Dávalos Aguirre
62′ Lucas Piton Crivellaro
Edgar Milciades Benitez Santander82′
66′ Gustavo Henrique da Silva Sousa
Raúl Marcelo Bobadilla46′
80′ Janderson Santos de Souza

Everaldo Silva do Nascimento

Zespół Guarani Asuncion zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu trzy żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy cztery żółte oraz jedną czerwoną.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.