CONMEBOL Libertadores: Club Universitario de Deportes Lima - Club Cerro Porteño 1-1 (0-0)

W starciu rozgrywek CONMEBOL Libertadores, które rozegrane zostało 5 lutego, zespół CUD Lima zremisował z Cerrem 1-1 (0-0). Mecz odbył się na Estadio Monumental.

Ó. Ruíz 65'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Drużyna Cerra wygrała aż trzy razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między trzecią a 32. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Cerra i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 48. minucie Armando Alfageme został zmieniony przez Jesúsa Barca.

Na początku drugiej połowy to piłkarze CUD Lima otworzyli wynik. W 52. minucie na listę strzelców wpisał się Jonathan Dos Santos. Asystę przy bramce zanotował Alejandro Hohberg.

W 54. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jesúsa Barca z CUD Lima, a w 57. minucie Mathíasa Villasantiego z drużyny przeciwnej. W następstwie utraty bramki trener Cerra postanowił zagrać agresywniej. W 60. minucie zmienił pomocnika Federica Carriza i na pole gry wprowadził napastnika Sergia Díaza. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Zawodnicy gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W 65. minucie bramkę wyrównującą zdobył Óscar Ruiz.

Między 67. a 82. minutą, boisko opuścili zawodnicy CUD Lima: Luis Urruti, Donald Millán, na ich miejsce weszli: Alberto Quintero, Alexander Succar. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Nelsona Valdeza, Óscara Ruiza zajęli: Jorge Benítez, David Colmán. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Juan Gabriel Patiño Martínez3′
76′ Donald Diego Millán Rodríguez
Federico Gastón Carrizo31′ 60′
48′ Armando André Alfageme Palacios
Óscar Ramón Ruiz Roa  65′ 82′
Rafael Guarderas Saravia
Juan José Aguilar Orzuza
 52′ 32′ Jonathan David Dos Santos Duré
Ángel Rodrigo Cardozo Lucena
Alejandro Hohberg González
Mathías Adalberto Villasanti Rolón57′
67′ Luis Alfredo Urruti Giménez
Juan Camilo Saiz Ortegón
48′ 54′ Jesús Miguel Barco Bozzeta
Marcelo José Palau Balzaretti
67′ Alberto Abdiel Quintero Medina
Alan Francisco Rodríguez Armoa
76′ Alexander Nasim Succar Cañote
Jorge Daniel Benítez Guillén71′

Diego Churín

Sergio Ismael Díaz Velázquez60′

Przewaga zespołu Cerra w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Arbiter przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Cerra pokazał trzy.