CONMEBOL Libertadores: Club Sporting Cristal Lima - Barcelona SC 2-1 (0-0)

14 lutego na Estadio Alejandro Villanueva odbył się pojedynek rozgrywek CONMEBOL Libertadores pomiędzy drużynami CS Cristal Lima a Barcelona SC. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem CS Cristal Lima 2-1. Ponieważ w pierwszym starciu zwyciężyła jedenastka Barcelona SC 4-0, więc to ona wywalczyła awans.

CONMEBOL Libertadores
2020-02-14 01:30 | Stadion: Estadio Alejandro Villanueva | Arbiter: Wilton Pereira Sampaio
F. Martinez 68'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny Barcelona SC.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla jedenastki Barcelona SC. W 14. minucie arbiter wskazał na wapno, jednak bramkarz nie bez kłopotów obronił nieudany strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystał zespół Barcelona SC.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę jedenastka CS Cristal Lima rozpoczęła w zmienionym składzie, za Nilsona Loyolę wszedł Carlos Huerto.

Nieoczekiwanie piłkarze Barcelona SC nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy bramkę zdobył Fidel Martinez. To już piąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Damián Díaz.

W 74. minucie Cristian Ortiz został zmieniony przez Raya Sandovala. Chwilę później trener Barcelona SC postanowił bronić wyniku. W 76. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Fidela Martineza wszedł Byron Castillo, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna Barcelona SC nie obroniła wyniku i ostatecznie przegrała mecz.

Zespół Barcelona SC niedługo cieszył się prowadzeniem. Trwało to 12 minut, drużyna CS Cristal Lima doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Kevin Sandoval. W 82. minucie Bruno Piñatares został zmieniony przez Édera Cetre'a, a za Leandra Martíneza wszedł na boisko José Caicedo, co miało wzmocnić zespół Barcelona SC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Emanuela Herrerę na Christophera Olivaresa.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w pierwszej minucie doliczonego czasu gry, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Barcelona SC: Éderowi Cetre'owi i Daríowi Aimarowi.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy CS Cristal Lima w 90. minucie spotkania, gdy Christopher Olivares zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-1.

Darío Javier Aimar Álvarez90′
46′ Nilson Evair Loyola Morales
Mario Alberto Pineida Martínez
Johan Arturo Alexander Madrid Reyes
Pedro Pablo Velasco Arboleda
Omar Jesús Merlo
Damián Rodrigo Díaz
 80′ Kevin Armando Sandoval Laynes
Gabriel Marques de Andrade Pinto
74′ Cristian Jonatan Ortiz
Jonatan Daniel Alvez Sagar 14′ (k.)
83′ Emanuel Herrera
Fidel Martinez  68′ 76′
Patricio Leonel Álvarez Noguera
Víctor Eduardo Mendoza Izurieta
Carlos Miguel Cabello Anagua
Anthony Patricio Bedoya Caicedo
46′ Carlos Junior Huerto Saavedra
Ely Jair Esterilla Castro
83′  90′ (k.) Christopher Robin Olivares Burga
Jean Carlos Montaño Valencia
74′ Ray Anderson Sandoval Baylón
Angel Fernando Quiñonez Guerrero

Arbiter nie ukarał zawodników CS Cristal Lima żadną kartką, natomiast piłkarzom Barcelona SC przyznał dwie żółte.