Reklama

Reklama

CONMEBOL Libertadores: Club Nacional de Football Montevideo - Internacional Porto Alegre 0-1 (0-0)

W spotkaniu rozgrywek CONMEBOL Libertadores, które rozegrane zostało 25 lipca, drużyna CF Nacional przegrała z Porto Alegre 0-1 (0-0).

W  spotkaniu rozgrywek CONMEBOL Libertadores, które rozegrane zostało 25 lipca, drużyna CF Nacional przegrała  z Porto Alegre  0-1 (0-0).

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem starć jedenastka CF Nacional wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo trzy razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 31. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Edenílsona z Porto Alegre, a w 39. minucie Gabriela Nevesa z drużyny przeciwnej.

Reklama

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 61. minucie Nicolás López został zastąpiony przez Rafaela Sóbisa. Między 64. a 73. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Porto Alegre i jedną drużynie przeciwnej.

W 72. minucie Gustavo Lorenzetti został zmieniony przez Pabla Barrientos, a za Guillerma Cotugna wszedł na boisko Gonzalo Castro, co miało wzmocnić drużynę CF Nacional. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rodriga Lindosa na Nonata. Trener Porto Alegre postanowił zagrać agresywniej. W 84. minucie zmienił pomocnika Andrésa D'Alessandra i na pole gry wprowadził napastnika Wellingtona Silvę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. Na trzy minuty przed zakończeniem meczu w drużynie CF Nacional doszło do zmiany. Felipe Carballo wszedł za Rafaela Garcíę.

Jedyną bramkę meczu dla Porto Alegre zdobył José Guerrero w 90. minucie. To już trzecie trafienie tego piłkarz w sezonie.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter wręczył dwie żółte kartki zawodnikom CF Nacional, a piłkarzom gości pokazał trzy.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

To był dopiero pierwszy mecz w tej rundzie rozgrywek. Obie drużyny spotkają się w rewanżu, który odbędzie się 1 sierpnia w Porto Alegre. Strata CF Nacional wciąż jest do odrobienia.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL