CONMEBOL Libertadores: Club Libertad Asuncion - Gremio Porto Alegre 0-3 (0-3)

2 sierpnia w Asunciónie odbyło się spotkanie rozgrywek CONMEBOL Libertadores pomiędzy drużynami Libertadu a Gremio. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Gremio 3-0. Ponieważ w pierwszym starciu także wygrała ta drużyna 2-0, więc to ona wywalczyła awans.

André 20',45'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Gremio wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Gremio w szóstej minucie spotkania, gdy Jean Pyerre zdobył z karnego pierwszą bramkę.

Drużyna Libertadu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, strzelając kolejnego gola. W 20. minucie trafił André.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Blas Cáceres z Libertadu. Była to 40. minuta pojedynku.

W drugiej minucie doliczonego czasu swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył André z Gremio. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Jean Pyerre.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-3.

Drugą połowę zespół Gremio rozpoczął w zmienionym składzie, za Maicona wszedł Thaciano. W 56. minucie kartkę dostał Thaciano z drużyny gości.

W 60. minucie Everton został zmieniony przez Diego Tardellego. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Libertadu doszło do zmiany. Edgar Benitez wszedł za Oscara Cardoza. W 71. minucie kartkę dostał Iván Piris, zawodnik Libertadu.

Chwilę później trener Gremio postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 73. minucie zastąpił zmęczonego André. Na boisko wszedł Luan, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Na 13 minut przed zakończeniem meczu w drużynie Libertadu doszło do zmiany. Rodrigo Rivero wszedł za Ivána Franco. Chwilę później trener Libertadu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł Cristian Riveros, a murawę opuścił Blas Cáceres.

W 86. minucie kartką został ukarany Alexander Mejia, piłkarz gospodarzy.

Bruno Cortês Barbosa
71′ Iván Rodrigo Piris Leguizamón
Leonardo Gomes da Conceição Silva
40′ 78′ Blas Antonio Cáceres Garay
Walter Kannemann
Matías David Espinoza Acosta
Jean Pyerre Casagrande Silveira Correa  6′ (k.)
77′ Iván René Franco Díaz
Alisson Euler de Freitas Castro
86′ Alexander Mejia
Matheus Henrique de Souza
68′ Oscar Cardozo
Rafael Galhardo de Souza
78′ Cristian Riveros
Antônio Josenildo Rodrigues de Oliveira
Macnelly Torres Berrío
Rômulo Borges Monteiro
68′ Edgar Milciades Benitez Santander
Thaciano Mickael da Silva46′ 56′
Alfio Ovidio Oviedo Álvarez
Patrick Machado Ferreira
77′ Rodrigo Rivero Fernández
Eduardo Gabriel Aquino Cossa
Lucas Daniel Sanabria Brítez
Luan Guilherme de Jesús Vieira73′

Diego Tardelli Martins60′

Jeśli jedenastka Libertadu nie wykorzystała 13 rzutów rożnych w spotkaniu to nie mogła liczyć na zwycięstwo.

Zawodnicy Libertadu obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.