CONMEBOL Libertadores: Club Guarani Asuncion - CD San José 4-0 (2-0)

29 stycznia na Estadio Luís Alfonso Giagni w Asunciónie odbył się mecz rozgrywek CONMEBOL Libertadores pomiędzy drużynami Guarani Asuncion a CD San Jose. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Guarani Asuncion 4-0. Ponieważ w pierwszym starciu także wygrała ta drużyna 1-0, więc to ona wywalczyła awans.

R. Redes 84'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Guarani Asuncion.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Ivánowi Ramírezowi z jedenastki Guarani Asuncion. Była to 12. minuta starcia.

Niedługo po rozpoczęciu meczu Edgar Benitez wywołał eksplozję radości wśród kibiców Guarani Asuncion, strzelając gola w 17. minucie meczu. W 19. minucie w zespole CD San Jose doszło do zmiany. Marquinho wszedł za Ronalda Segovię.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Guarani Asuncion w 25. minucie spotkania, gdy Nicolás Maná zdobył drugą bramkę. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 66. minucie za Freddy'ego Abastoflora wszedł Jairo Thomas.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Guarani Asuncion w 78. minucie spotkania, gdy Fernando Fernández strzelił trzeciego gola. Asystę zanotował Raúl Bobadilla.

W 79. minucie w jedenastce CD San Jose doszło do zmiany. William Velasco wszedł za Erlana Condoriego. Na 10 minut przed zakończeniem pojedynku arbiter pokazał kartkę Jairowi Thomasowi, piłkarzowi CD San Jose.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Guarani Asuncion w 84. minucie spotkania, gdy Rodney Redes zdobył czwartą bramkę. Przy strzeleniu gola ponownie asystował Raúl Bobadilla.

W 85. minucie w jedenastce Guarani Asuncion doszło do zmiany. Milton Maciel wszedł za Rodneya Redesa. W doliczonym czasie gry kartkę otrzymał William Velasco z CD San Jose. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 4-0.

Jesús Enrique Careaga Guzmán
 84′ 85′ Rodney Iván Redes Cáceres
Jorge Leonardo Toco Arredondo
Cristhian Javier Báez
Luis Aníbal Torrico Valverde
Ángel Guillermo Benítez
Jorge Luis Añez Torrico
12′ Iván Rodrigo Ramírez Segovia
Erlan Boris Condori Galvarro79′
Jhohan Sebastián Romaña Espitia
José Marcelo Gomes
Ángel María Benítez Argüello
Luis Alfredo Serrano Barrientos
75′ José Ignacio Florentín Bobadilla
Iván Gonzálo Vidaurre Mejía
 25′ 70′ Nicolás Andrés Maná
Freddy Alessandro Abastoflor Molina66′
 78′ Fernando Fabián Fernández Acosta
Rodrigo Vargas Touchard
 17′ Edgar Milciades Benitez Santander
Roly Desiderio Sejas Muñoz
75′ Walter David Clar Fritz
Jairo Samuel Thomas Enriquez66′ 80′
85′ Milton Marcelo Maciel Brítez
William Marco Velasco Quiroz79′ 90′
70′ Raúl Marcelo Bobadilla

Estiven Osmar Pérez Yegros

Zespół Guarani Asuncion zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał 14 celnych strzałów.

Piłkarze Guarani Asuncion obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.