CONMEBOL Libertadores: Club Guarani Asuncion - CD Palestino 2-1 (0-1)

27 lutego na Estadio General Pablo Rojas w Asunciónie odbył się mecz rozgrywek CONMEBOL Libertadores pomiędzy drużynami Guarani Asuncion a CD Palestino. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Guarani Asuncion 2-1. Ponieważ w pierwszym starciu także wygrała ta drużyna 1-0, więc to ona wywalczyła awans.

L. Benegas 45'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Guarani Asuncion.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między siódmą a 35. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Guarani Asuncion oraz dwie drużynie przeciwnej.

Pod koniec pierwszej połowy piłkarze CD Palestino nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry bramkę zdobył Leandro Benegas. Asystę przy golu zanotował Nicolás Díaz.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu CD Palestino.

Na drugą połowę drużyna Guarani Asuncion wyszła w zmienionym składzie, za Rolanda Garcíę wszedł Nicolás Maná.

Zespół Guarani Asuncion wyrównał wynik meczu. W 49. minucie bramkę wyrównującą zdobył Raúl Bobadilla.

Po chwili trener CD Palestino postanowił bronić wyniku. W 55. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Luisa Jiméneza wszedł Sebastián Cabrera, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi CD Palestino utrzymać remis. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Guillermowi Sotowi z drużyny CD Palestino. Była to 68. minuta meczu. W 69. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Jonathan Benítez osłabiając zespół CD Palestino. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 26. minucie.

W 74. minucie Raúl Bobadilla został zmieniony przez Fernanda Fernándeza. Na siedem minut przed zakończeniem spotkania w zespole CD Palestino doszło do zmiany. Matías Campos wszedł za Sergia Felipego.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Guarani Asuncion w 83. minucie spotkania, gdy Rodney Redes strzelił drugiego gola. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Edgar Benitez.

Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 85. minucie, w drużynie CD Palestino za Césara Cortésa wszedł Bryan Carrasco, a w zespole Guarani Asuncion Edgar Benitez zmienił José Florentína. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Gastón Guruceaga Fagúndez
 83′ Rodney Iván Redes Cáceres
Lucas Javier Acevedo
Cristhian Javier Báez
Nicolás Andrés Díaz Huincales
Ángel Guillermo Benítez
Sergio Andrés Felipe Silva7′ 83′
46′ Rolando García Guerreño
Guillermo Tomás Soto Arredondo68′
Iván Rodrigo Ramírez Segovia
Jonathan Oscar Benítez26′ 69′
Jhohan Sebastián Romaña Espitia
Carlos Agustín Farías
15′ Ángel María Benítez Argüello
Luis Antonio Jiménez Garcés55′
Jorge Emanuel Morel Barrios
Leandro Iván Benegas  45′
 49′ 35′ 74′ Raúl Marcelo Bobadilla
César Alexis Cortés Pinto85′
85′ Edgar Milciades Benitez Santander
Benjamín Ignacio Rojas Ferrera
85′ José Ignacio Florentín Bobadilla
Henry Steven Sanhueza González
Milton Marcelo Maciel Brítez
Jorge Matias Araya Pozo
46′ Nicolás Andrés Maná
Esteban Andrés Carvajal Tapia
74′ Fernando Fabián Fernández Acosta
Fabián Antonio Ahumada Astete
Estiven Osmar Pérez Yegros
Matías Rodrigo Campos López83′

Nicolás Imanol Alberto Solabarrieta Vergara

Sędzia przyznał trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną zawodnikom CD Palestino, a piłkarzom Guarani Asuncion pokazał dwie żółte.