CONMEBOL Libertadores: Club Cerro Porteño - Club Universitario de Deportes Lima 1-0 (0-0)

12 lutego na Estadio General Pablo Rojas w Asunciónie odbył się mecz rozgrywek CONMEBOL Libertadores pomiędzy drużynami Cerra a CUD Lima. Starcie zakończyło się zwycięstwem Cerra 1-0. Ponieważ w pierwszym spotkaniu padł remis 1-1, awans wywalczył zespół Cerra.

F. Carrizo 61'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Jedenastka Cerra wygrała aż trzy razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między piątą a 29. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom CUD Lima.

W 55. minucie sędzia pokazał kartkę Alejandrowi Hohbergowi z CUD Lima. W 56. minucie Nelson Valdez zastąpił Jorge Beníteza.

W 57. minucie w jedenastce CUD Lima doszło do zmiany. Gerson Barreto wszedł za Rafaela Guarderasa. W 58. minucie kartkę dostał Juan Aguilar, piłkarz Cerra.

Jedyną bramkę meczu dla Cerra zdobył Federico Carrizo w 61. minucie. Asystę zanotował Óscar Ruiz.

W następstwie utraty bramki trener CUD Lima postanowił zagrać agresywniej. W 63. minucie zmienił pomocnika Donalda Millána i na pole gry wprowadził napastnika Luisa Urrutiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 75. minucie Jesús Barco został zmieniony przez Alexandra Succara, co miało wzmocnić jedenastkę CUD Lima. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mathíasa Villasantiego na Victora Caceresa. Po chwili trener Cerra postanowił bronić wyniku. W 82. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Federica Carriza wszedł Fernando Amorebieta, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Cerra utrzymać prowadzenie.

Iván Diego Santillán Atoche29′
58′ Juan José Aguilar Orzuza
Jesús Miguel Barco Bozzeta27′ 75′
Ángel Rodrigo Cardozo Lucena
Rafael Guarderas Saravia5′ 57′
 61′ 82′ Federico Gastón Carrizo
Donald Diego Millán Rodríguez63′
Óscar Ramón Ruiz Roa
Alberto Abdiel Quintero Medina
76′ Mathías Adalberto Villasanti Rolón
Jonathan David Dos Santos Duré
56′ Nelson Valdez
Alejandro Hohberg González55′
Miguel Angel Martínez Irala
Aamet José Calderón Tello
José Eduardo Miers Zárate
Luis Leonardo Valverde Ledesma
82′ Fernando Gabriel Amorebieta Mardaras
Brayan Esleyter Velarde Hernández
Juan Camilo Saiz Ortegón
José Fernando Zevallos Villanueva
76′ Victor Javier Caceres
Luis Alfredo Urruti Giménez63′
56′ Jorge Daniel Benítez Guillén

Diego Churín

Sergio Ismael Díaz Velázquez

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Cerra, a piłkarzom gości pokazał cztery.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.